Sanitai Buliņai Eiropas junioru čempionātā biatlonā 16. vieta sprintā

Sanita Buliņa
Sanita Buliņa Foto: Latvijas Biatlona federācija

Sanita Buliņa sestdien Madonā Eiropas atklātajā junioru čempionātā biatlonā 7,5 kilometru sprintā ierindojās 16. vietā.

Uzvaru 105 dalībnieču vidū svinēja austriete Lara Vāgnere, kura ar ideālu šaušanu finišēja 24 minūtēs un 10,3 sekundēs.

Otro vietu ieņēma francūziete Kloja Beneda, sašaujot visus mērķus un uzvarētājai zaudējot 3,2 sekundes, bet trešo vietu - bulgāriete Lora Hristova, kura reizi kļūdījās šaušanā stāvus.

Sanita Buliņa ar vienu kļūdu šaušanā guļus uzvarētājai zaudēja minūti un 9,2 sekundes, ieņemot 16.vietu.

Elza Bleidele ar trim nesašautiem mērķiem ierindojās 66.vietā (+4:56,6), Estere Volfa ar četrām kļūdām šaušanā - 72.vietā (+5:17,2), Madara Veckalniņa ar divām kļūdām - 73.vietā (+5:28,5), Enia Kalniņa, kura kļūdījās katrā otrajā šāvienā, - 93.vietā (+8:53,9), bet Elizabete Slotiņa ar identisku šaušanu - 95.vietā (+9:07,4).

Jau ziņots, ka sestdien desmit kilometru sprintā Renārs Birkentāls ieņēma 11.vietu, Imants Maļina - 54. vietu, Matīss Meirāns - 90.vietu, Kristiāns Kārlsbergs - 96.vietu, Aleksis Samcēvičs - 107.vietu, Erasts Bobrovs - 110.vietu), bet Kristers Kalašņikovs - 115.vietu.

Svētdien meistarsacīkstes noslēgsies ar iedzīšanas sacensībām vīriešiem 12,5 kilometros (plkst.12) un sievietēm desmit kilometros (plkst.15).

Pirmajās Eiropas ranga biatlona sacensībās Latvijā dalību apstiprināja vairāk nekā 250 sportisti no 31 valsts.

Junioru sacensību kalendārā Madonā notiekošais Eiropas čempionāts ir sezonas ceturtās sacensības, kas vienlaikus dod punktus arī Nāciju junioru kausa izcīņas vērtējumā.

Sezonas noslēgumā marta sākumā Kazahstānas trasē Ščučinskā norisināsies pasaules junioru čempionāts.

Latvijas junioru biatlona izlases sastāvs dalībai Eiropas junioru čempionātā Madonā:

Sanita Buliņa, Sandra Buliņa (abas - Alūksne), Estere Volfa, Elza Bleidele, Elizabete Slotiņa (viss - Cēsu sporta skola), Madara Veckalniņa (Madonas Sporta skola), Enia Kalniņa (Ogres Biatlona klubs), Renārs Birkentāls (Talsi, sporta klubs "Raimaks"), Imants Maļina (Daugavpils Individuālo sporta veidu skola), Kristiāns Kārlsbergs, Aleksis Samcēvičs, Erasts Bobrovs, Kristers Kalašņikovs (visi - Talsu novada sporta skola), Matīss Meirāns (Alūksnes Sporta skola).