Anhels di Marija gūst "hat-trick"; astotdaļfinālā iekļūst "Juventus", "Sevilla", "Bayer" un "Sporting"

Argentīnas futbolists Anhels di Marija
Argentīnas futbolists Anhels di Marija Foto: Reuters/Scanpix

UEFA Eiropas līgas astotdaļfinālā ceturtdien iekļuva Turīnas "Juventus", "Sevilla", Leverkūzenes "Bayer" un Lisabonas "Sporting".

Pēc 3:0 uzvaras viesos "Sevilla" viesos ar 0:2 (0:0) piekāpās Eindhovenas PSV.

Vārtus 77.minūtē guva Lūks de Jongs, bet mača kompensācijas laika piektajā minūtē - Fābiu Silva.

Turīnas "Juventus" pēc 1:1 ar "Nantes" mājās izbraukumā Francijas klubu sagrāva ar 3:0 (2:0).

Uzvaru izcīnīt palīdzēja Nikolā Paluā 18.minūtē nopelnītā sarkanā kartīte.

Jau līdz tam viesiem vārtus bija guvis Anhels di Marija, bet pēc Paluā pārkāpuma viņš realizēja arī 11 metru soda sitienu.

78.minūtē di Marija noformēja "hat-trick".

Lisabonas "Sporting" pēc 1:1 mājās ar "Midtjylland" no Dānijas izbraukumā svinēja uzvaru ar 4:0 (1:0).

Arī šajā mačā mājinieku izredzes mazināja noraidījums, ko 38.minūtē par otro dzelteno kartīti mačā nopelnīja Paulinju, sapelnot kartītes divu minūšu laikā.

Vārtus 21.minūtē jau bija guvis Sevastians Koutss, bet otrajā puslaikā divreiz izcēlās Pedru Gonsalvešs, bet 85.minūtē bumbu savos vārtos raidīja Stefans Gartenmanns.

Pēcspēles sitieni bija vajadzīgi Leverkūzenes "Bayer" un "Monaco" duelī, jo Vācijas klubs mājās piekāpās ar 2:3, bet izbraukumā pamatlaikā uzvarēja ar 3:2 (2:1).

"Bayer" labā vārtus guva Florians Vircs, Eksekiels Palasioss un Amins Adlī, bet mājiniekiem - Visams ben Jeders un Brēls Embolo, kurš pagarinājumu panāca sešas minūtes pirms pamatlaika beigām.

Pēcspēles sitienos ar 5:3 pārāki izrādījās Leverkūzenes kluba futbolisti.

Astotdaļfinālā iekļūst uzvarētāji divu maču summā.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona noslēdzās.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā.

Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes "Eintracht" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas "Rangers".