Noskaties: brīnumbērns Vembanjamā dominē Francijas uzvarā

Francijas basketbolists Viktors Vembanjamā
Francijas basketbolists Viktors Vembanjamā Foto: FIBA.com

Francijas basketbola izlase ceturtdien Pasaules kausa kvalifikācijas mačā ar rezultātu 72:59 pārspēja Čehijas valstsvienību. Laukumā dominēja 19 gadus vecais supertalants Viktors Vembanjamā, kuru vasarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jauno spēlētāju draftā izvēlēsies ar pirmo numuru.

Vembanjamā laukumā pavadīja nepilnas 30 minūtes, kuru laikā viņš guva 22 punktus, izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, bloķēja sešus metienus, pārtvēra četras bumbas un sakrāja +34 efektivitātes rādītāju.

Aptuveni 2,19 metrus garais Vembanjamā atkārtoja Francijas izlases rekordu. 17 atlēkušās bumbas pērn Eiropas čempionātā izcīnīja Rūdijs Gobērs, kurš karjerā trīsreiz atzīts par NBA sezonas labāko aizsardzības spēlētāju.

Pasaules kausa kvalifikācijā Vembanjamā aizvadīja trešo spēli Francijas izlases rindās. Vidēji mačā viņš guvis 20,3 punktus, izcīnījis 10,0 atlēkušās bumbas, bloķējis 2,7 metienus un pārvēris 2,3 bumbas.

Kvalifikācijas turnīrā trīs mačos kopumā Vembanjamā laukumā pavadījis 78 minūtes, kuru laikā Francijas izlases gūto un zaudēto punktu attiecība ir +54.

Francija jau kvalificējusies Pasaules kausa finālturnīram. Šajās sacensībās augustā debitēs Latvijas valstsvienība.

Pasaules kausa finālturnīram no Eiropas zonas kvalificējušās arī Grieķija, Vācija, Somija, Slovēnija, Lietuva, Spānija un Itālija.

Eiropas zonā šobrīd noskaidrotas deviņas no 12 komandām, kas piedalīsies 2023. gada Pasaules kausa finālturnīrā.