Mančestras "United" uzveic "Barcelona", astotdaļfinālā iekļūst arī "Roma", "Union" un "Šahtar"

UEFA Eiropas līga
Mančestras "United" futbolisti - Alehandro Garnačo, Antoni, Brunu Fernandešs
Mančestras "United" futbolisti - Alehandro Garnačo, Antoni, Brunu Fernandešs Foto: AP/Scanpix

UEFA Eiropas līgas astotdaļfinālā ceturtdien iekļuva Mančestras "United", "Roma", Berlīnes "Union" un Doneckas "Šahtar".

Divu grandu cīņā Mančestras "United" mājās pieveica "Barcelona" ar 2:1 (0:1), divu spēļu summā triumfējot ar 4:3.

18.minūtē Roberts Levandovskis ar 11 metru soda sitienu izvirzīja Barselonas vienību vadībā.

47.minūtē Freds izlīdzināja rezultātu, bet uzvaru un vietu astotdaļfinālā nodrošināja Antoni sitiens 73.minūtē.

Nākamo kārtu sasniedza arī "AS Roma", kas mājās pieveica "Salzburg" ar 2:0 (2:0), divu spēļu summā uzvarot ar 2:1.

Berlīnes "Union", kas mājās pārspēja Amsterdamas "Ajax" ar 3:1 (2:0), divu spēļu summā svinēja panākumu ar šādu pašu rezultātu.

Vēl vienā duelī uzvarētājs izšķīrās pēcspēles sitienos. Doņeckas "Šahtar" pirmajā mačā mājas spēlē pieveica "Stade Rennais" ar 2:1, bet ceturtdien Francijas klubs ar tādu pašu rezultātu revanšējās.

Pēcspēles sitienus precīzāk izpildīja Ukrainas futbolisti - 5:4.

Astotdaļfinālā iekļuva uzvarētāji divu maču summā.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona noslēdzās.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā.

Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes "Eintracht" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas "Rangers".