Porziņģa un Bertāna komandas piedzīvo zaudējumus NBA spēlēs

Zaudējumus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlēs svētdien bez latviešiem sastāvā piedzīvoja Vašingtonas "Wizards" un Dalasas "Mavericks" vienības.

"Wizards" bez Kristapa Porziņģa sastāvā viesos ar 82:102 (27:25, 18:22, 22:27, 15:28) atzina Čikāgas "Bulls" pārākumu, kamēr "Mavericks" bez Dāvja Bertāna ar 108:111 (28:16, 33:31, 20:31, 27:33) savā laukumā piekāpās Losandželosas "Lakers" vienībai.

Porziņģim iepriekšējā mačā vienā no spēles epizodēm virsū uzkrita komandas biedrs Deni Avdija un svētdien viņš nespēlēja kreisās kājas ceļgala sāpju dēļ. Viņš šajā sezonā 51 mačā vidēji 33 minūtēs guvis 22,8 punktus, izcīnījis 8,6 atlēkušās bumbas un bloķējis 1,5 metienus.

Spēlē pret "Bulls" rezultatīvākais Vašingtonas komandas rindās ar 18 punktiem bija Bredlijs Bīls, bet 15+11 sakrāja Daniels Gefords. Uzvarētāju sastāvā 29 punktus guva Demars Derouzens, bet 27 - Zeks Lavīns.

"Wizards" ar 28 uzvarām 60 spēlēs ieņem desmito vietu Austrumu konferencē, šobrīd noslēdzot "play-in" zonu, kamēr "Bulls" ir tieši aiz tās ar 28 panākumiem 61 cīņā.

Tikmēr Bertāns pēdējo maču aizvadīja 3. februārī, kad iedzīvojās ikra muskuļa sastiepumā. Latvietis šajā sezonā 34 spēlēs vidēji 11 minūtēs guvis 4,1 punktu un izcīnījis 0,9 atlēkušās bumbas. Tālmetienus viņš realizējis ar 38,1% precizitāti.

Mačā ar "Lakers" mājinieki otrās ceturtdaļas vidū bija iekrājuši 27 punktu pārsvaru, taču noturēt to nespēja.

"Mavericks" rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Luka Dončičs, 21+11 savā kontā ierakstīja Kairijs Ērvings, bet 17 punktus guva Tims Hārdavejs jaunākais.

Savukārt viesu sastāvā 30 punkti un 15 izcīnītas atlēkušās bumbas zem groziem Entonija Deivisa kontā, 26 punktus guva Lebrons Džeimss, kamēr Džareds Vanderbilts izcēlās ar 15 punktiem un 17 bumbām zem groziem.

Dalasas vienība ar 32 uzvarām 62 cīņās ir sestā Rietumu konferencē, kur "Lakers" ar bilanci 29-32 atrodas 12. pozīcijā.