Caune Eiropas čempionātā telpās 3000 metru skrējienā izcīna 11. vietu

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas skrējēja Agate Caune piektdien Stambulā Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās izcīnīja 11. vietu 3000 metru skrējienā.

Skrējiena sākumā 18 gadus vecā latviete uzņēmās līderpozīciju un pēc pāris apļiem grupai priekšā bija vairākus metrus, taču ap pusdistanci latviete atgriezās lielajā grupā un bija tās viducī.

Veiksmīgi sastrādājoties, pirmās divas vieta izcīnīja Vācijas skrējējas Hanna Kleina un Konstance Klosterhalfena. Kleina zeltu nodrošināja pēdējā aplī, finišēdama astoņās minūtēs un 35,87 sekundēs jeb 0,63 sekundes ātrāk par Klosterhalfenu.

Stabilā trešajā pozīcijā bija Lielbritānijas skrējēja Melisa Kortnija-Braienta, kura kopā ar vācietēm bija priekšā pēdējo sacensību kilometru. Britu skrējēja čempionei zaudēja 5,32 sekundes.

Caune finišēja 11. pozīcijā ar rezultātu astoņas minūtes un 56,88 sekundes, uzlabojot savu Latvijas U-20 rekordu. Šis rezultāts ir arī labākais Eiropā U-20 vecuma grupā.

Finālā startēja 15 skrējējas.

Ceturtdien Latvijas skrējēja savā skrējienā ilgu laiku bija vadībā un ierindojās piektajā vietā, sasniedzot rezultātu deviņas minūtes un 1,33 sekundes. Visu 23 skrējēju konkurencē valmierietei tika 11. labākais laiks.

Labāko laiku sasniedza pašreizējā Eiropas čempione stadionā Vācijas staiere Konstance Klosterhalfena - astoņas minūtes un 53,50 sekundes.

Caunei šī ir debija Eiropas pieaugušo čempionātā telpās. Šogad viņa Latvijas čempionātā telpās sasniedza jaunu Latvijas U-20 rekordu - 8:59,28. Šis rezultāts Eiropas rangā latvietei pirms sacensībām Stambulā ļāva atrasties 25. pozīcijā.

Caune ir sestā Latvijas skrējēja, kuras rezultāts šajā distancē ir ātrāks par deviņām minūtēm.

Eiropas čempionāts no 2. līdz 5. martam norisinās Turcijas lielākajā pilsētā Stambulā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu