Video ⟩ Porziņģis sasniedz jaunu karjeras rekordu gūtajos punktos

Kristaps Porziņģis
Kristaps Porziņģis Foto: Reuters/Scanpix

Kristaps Porziņģis naktī uz trešdienu (pēc Latvijas laika) laboja karjeras rezultativitātes rekordu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē.

Vašingtonas "Wizards" komanda savā laukumā ar rezultātu 120:122 piekāpās Atlantas "Hawks".

Porziņģis nospēlēja 38 minūtes, kuru laikā viņš guva 43 punktus (2p. 10/12, 3p. 7/10, soda metieni 2/3), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles.

Latvijas basketbolists otro reizi šosezon labo karjeras rekordu gūtajos punktos. Pērn novembrī Porziņģis guva 41 punktu pret Minesotas "Timberwolves", savukārt pirms tam rekords bija 40 punkti 2017. gada novembrī pret Indiānas "Pacers".

"Wizards" sastāvā 25 punktus guva Kails Kuzma, kurš izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un veica sešas rezultatīvas piespēles, savukārt Bredlijs Bīls izcēlās ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

"Hawks" rindās Trē Jangs guva 28 punktus un atdeva 10 rezultatīvas piespēles.

Jangs sešas sekundes pirms mača beigām ar diviem precīziem soda metieniem panāca savai komandai piecu punktu pārsvaru.

Spēlei punktu pielika Porziņģis, kurš trāpīja tālmetienu mazāk nekā sekundi pirms spēles beigu sirēnas. Šis trāpījums neglāba komandu no zaudējuma, taču ļāva sasniegt jaunu individuālo rekordu.

Trešās ceturtdaļas vidū "Wizards" komanda bija iekrājusi 15 punktu pārsvaru, taču līdz ceturkšņa beigām mājinieku vadība saruka līdz četriem punktiem.

Abām komandām daudzās statistikas ailītēs šajā mačā bija līdzīgi statistikas rādītāji, piemēram, identiska bilance tālmetienos - trāpīti 12 no 29. Viens no izšķirīgajiem rādītājiem bija kļūdas - "Wizards" pieļāva par astoņām vairāk (19:11).

"Wizards" ar 31 uzvaru un 35 zaudējumiem ieņem 10. vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, tikmēr "Hawks" ar bilanci 33-33 ierindojas astotajā pozīcijā.