Video "Auda" virslīgas čempionāta ievadā pieveic "Super Nova" vienību

Simo Valakari
Simo Valakari Foto: Kristians Putniņš / "FK Auda"

Pirmo uzvaru "Optibet" Latvijas futbola virslīgas čempionātā sestdien izcīnīja "Audas" komanda.

Dienas noslēdzošajā mačā Ķekavas "Auda" ar 2:0 (2:0) pieveica Salaspils "Super Nova" vienību.

Pirmoreiz virslīgā tika izmantota arī VAR sistēma, fiksējot otro vārtu guvumu.

28. minūtē pēc Daniila Ulimbaševa piespēles vārtus guva Vjačeslavs Isajevs, bet 30. minūtē Matiass Agustins Piteo soda laukumā izmantoja Alekseja Saveļjeva piespēli no labā flanga. VAR sistēma liecināja, ka vārti gūti saskaņā ar noteikumiem.

Pirmās kārtas noslēgumā svētdien "Tukums 2000"/"Telms" mājās spēlēs ar "Daugavpili", bet "Riga" Mežaparkā cīnīsies ar debitanti "Jelgavu".

Šajā sezonā futbola virslīgā startē desmit komandas - "Valmiera", "Riga", RFS, "Liepāja", "Auda", "Daugavpils", "Tukums 2000"/"Telms", "Metta", Salaspils "Super Nova" un jaunpienācēja "Jelgava".

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja "Riga", bet bronzu - RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja "Auda".

Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.

2023. gada sezona ir zīmīga ar to, ka Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.