IZM maina lēmumu: Ostapenko, Skujiņam un Neilandam neatņems finansējumu

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Aļona Ostapenko
Aļona Ostapenko Foto: Zane Bitere/LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nolēmusi tomēr nepārtraukt no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem atbalstīt tenisisti Aļonu Ostapenko, šosejas riteņbraucējus Tomu Skujiņu un Kristu Neilandu, trešdien paziņoja IZM.

15. februārī noslēgtais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un IZM sadarbības līgums paredzēja valsts budžeta līdzekļus nepiešķirt sportistiem un sporta darbiniekiem, ja tie piedalās sporta sacensībās, kurās piedalās arī Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas sportisti neatkarīgi no to statusa un starptautisko sporta federāciju noteikumiem un lēmumiem.

Latvijas sporta saime publiski asi kritizēja IZM lēmumu. Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) ārštata padomnieks sporta jautājumos basketbola treneris Ainars Bagatskis nāca klajā ar izvēstu un argumentētu pamatojumu IZM pieņemtajam lēmumam, taču nu tas ir mainīts. 

"Izvērtējot apstākļus, kas saistīti ar finansiālā pabalsta aizturēšanu Latvijas Olimpiskās vienības sportistiem Aļonai Ostapenko, Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam, kā arī uzklausot Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un Latvijas Tenisa Savienības viedokli, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju ir sagatavojusi grozījumus līgumā par valsts finansiālo atbalstu Latvijas Olimpiskās vienības sportistiem. Grozījumi no šodienas paredz novērst pabalsta aizturēšanu minētajiem sportistiem un nodrošinās pilnu finansējuma apjomu," vēstīts IZM paziņojumā.

Eļļu ugunij šonedēļ pielēja IZM paziņojums, ka Čakša rosinās Latvijas Nacionālajai sporta padomei izskatīt jautājumu par atbalsta piešķiršanu Latvijas Hokeja federācijai (LHF) pasaules čempionāta rīkošanai šopavasar Rīgā.

Čakša Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" norādīja, ka viņai ir grūti pateikt, kurā līmenī ir ieviesusies kļūda, taču labi, ka esot atrasts risinājums. "Nevienā brīdī nav bijis mērķis aizskart kādu sportistu personīgi. Atceroties, ka blakus ir karš, mums ir jābūt ļoti uzmanīgiem, kā mūs var ietekmēt šī agresīvā kaimiņa rīcības," pauda Čakša.

Šāda ministres rīcība, pirms tika mainīts lēmums attiecībā uz Ostapenko, Skujiņu un Neilandu, bija vērtējama kā divkosīga, jo pasaules čempionātā piedalīsies hokejisti, kuri ikdienā spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) un Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kur nav aizliegts startēt agresoru valstu Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu