Mančestras "United" iekļūst ceturtdaļfinālā, "Arsenal" zaudē "pendelēs"

UEFA Eiropas līga
Mančestras "United" futbolisti
Mančestras "United" futbolisti Foto: Reuters/ScanPix

Mančestras "United" futbolisti ceturtdien sasniedza UEFA Eiropas līgas ceturtdaļfinālu, savukārt Anglijas premjerlīgas līdervienība Londonas "Arsenal" piedzīvoja zaudējumu pēcspēles sitienu sērijā.

Roterdamas "Feyenoord" savā laukumā sagrāva Doneckas "Šahtar" ar 7:1 (3:0), divu maču summā svinot uzvaru ar 8:2.

Pa diviem vārtiem guva Orkuns Kekdži un Usama Idrisi, pa vieniem - Santjago Tomass Himeness, Alireza Džahanbahšs un Danilu.

Viesiem vienīgos vārtus, kad rezultāts jau bija 0:7, guva Kevin Kelsijs.

Mančestras "United" viesos ar 1:0 uzvarēja Seviljas "Real Betis", vienīgos vārtus 56.minūtē gūstot Markusam Rešfordam.

Divu maču summā britu klubs uzvarēja ar 5:1.

Turīnas "Juventus" arī viesos uzvarēja Vācijas "Freiburg" - 2:0 (1:0), divu spēļu summā svinot panākumu ar 3:0.

28.minūtē gūtie Dušana Vlahoviča vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ, ko fiksēja VAR sistēma, bet uzvarēt palīdzēja arī Manuela Guldes 44.minūtē nopelnītais noraidījums pēc divu dzelteno kartīšu sakrāšanas.

11 metru soda sitienu 45.minūtē realizēja Vlahovičs, bet rezultāta starpību mača kompensācijas laika piektajā minūtē dubultoja Federiko Kjeza.

Vēl vienā cīņā "Sevilla" viesos piekāpās Stambulas "Fenerbahce" ar 0:1, taču divu spēļu summā iekļuva ceturtdaļfinālā, uzvarot ar 2:1.

Vārtus 41.minūtē no 11 metru atzīmes guva Enners Valensija.

Londonas "Arsenal" un Lisabonas "Sporting" duelī Londonā uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēcspēles sitienos, jo abas spēles beidzās ar rezultātu 1:1. Sitienus no 11 metru atzīmes precīzāk izpildīja viesi (5:3).

Ceturtdien 19.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Granits Džaka, bet izlīdzinājumu 62.minūtē panāca Pedru Gonsalvešs.

Pagarinājuma beigās viesi palika mazākumā, jo otru dzelteno kartīti spēlē nopelnīja Manuels Ugarte.

Pēcspēles sitienos uzvarētājs izšķīrās ceturtajā sērijā, kad mājinieks Gabriels Martinelli nespēja dabūtu bumbu vārtos.

UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva izslēgšanas turnīrā, pirmo vietu ieguvējām uzreiz nodrošinot vietu otrajā kārtā. Otro vietu ieguvējām pirmajā kārtā pievienojās astoņas Čempionu līgā grupās trešo vietu ieņēmušās komandas. Trešo vietu ieguvējas pārcēlās uz Eiropas Konferences līgas sacensībām, bet ceturto vietu ieguvējām grupās Eiropas kausu sezona bija noslēgusies.

Fināls norisināsies 31.maijā Budapeštā.

Pagājušajā sezonā finālā Frankfurtes "Eintracht" pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja Glāzgovas "Rangers".