Karbonāri Normandijas velobraucienu noslēdz ar astoto vietu pēdējā posmā un 15. pozīciju kopvērtējumā

TVNET/LETA
Karbonāri Normandijas velobraucienu noslēdz ar astoto vietu pēdējā posmā un 15. pozīciju kopvērtējumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri
Latvijas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri Foto: Rini Kools/Shutterstock

Latvijas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri svētdien Normandijas velobraucienu (UCI kat.2.1) noslēdza ar astoto vietu pēdējā posmā un 15.pozīciju kopvērtējumā.

Trīs dienu velobrauciena noslēgumā riteņbraucējas svētdien Francijas ziemeļos mēroja 114 kilometrus ar pāris pauguriem, finišējot Kānā.

Velobrauciens noslēdzās ar finiša spurtu, kurā nepārspēta bija beļģiete Šāri Bosēta ("Canyon//SRAM"), kopā ar lielo grupu finišējot divās stundās 55 minūtēs un 21 sekundē. Grupas priekšgalā bija arī Karbonāri (UAE attīstības komanda), kura par astoto vietu nopelnīja divus UCI punktus, bet 65. finišēja Lija Laizāne ("Laboral Kutxa Fundacion Euskadi").

Kopvērtējumā uzvaras laurus plūca 21 gadu vecā francūziete Sedrina Kerbaola ("Ceratizit"), Karbonāri atpalika 20 sekundes un bija 15., pievienodama vēl piecus UCI punktus, bet Laizāne ar desmit minūšu un 39 sekunžu deficītu ierindojās 87.posmā. Piektdien pirmajā posmā Laizāne iemēģināja spēkus solo ātravienā, par ko tajā etapā saņēma aktīvākās braucējas balvu.

Sprintā nopelnītajos punktos Karbonāri bija 11.vietā, bet jauno braucēju vērtējumā izcīnīja sesto vietu.

Apmēram 200 kilometrus uz dienvidiem no Kānas svētdien noslēdzās vienas dienas velobrauciens "Cholet - Pays de la Loire" (UCI kat.1.1), kurā Alekss Krasts ("Tartu2024") ieņēma 60.vietu. Šajās sacensībās sportisti veica 205 kilometrus ar vairākiem kāpumiem un finišu Šolē.

Pēdējos pārsimt metros uzvaru nodrošināja jaunzēlandietis Lorenss Pītijs ("Groupama - FDJ"), kurš ar tuvākajiem sekotājiem sacensības beidza četrās stundās 46 minūtēs un 14 sekundēs. Krasts bija vienā no grupām, kas zaudēja 34 sekundes, un uzrādīja labāko rezultātu savā komandā.

Deviņdesmitajos gados trīsreiz pēc kārtas šajā velobraucienā nepārspēts bija tagadējais "Tartu2024" komandas vadītājs Jāns Kirsipū.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu