Viņš uzsvēra, ka karš Ukrainā nav beidzies un ir ļoti skaidra daudzu valstu, tostarp Latvijas, pozīcija saistībā ar to. Varbūt uz šāda fona kolēģi vairāk nodarbojas ar skaļiem paziņojumiem, pēc tam sākot modelēt iespējamās sekas, lēmumu par pabalsta apturēšanu vairākiem Latvijas sportistiem komentēja Fogelis.
LSFP prezidents atgādināja, ka sākumā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvis bija nācis ar paziņojumu par finansējumu, lai gan pirms tam nenotika neviena konsultācija ne ar sportistiem, ne federācijām par to, ko nozīmē dalība izlasēs un profesionālajos turnīros.
Iespējams, ministrei tika sniegta neprecīza informācija, kādā veidā var kvalificēties olimpiskajām spēlēm, piemēram, tenisā un riteņbraukšanā, pieļāva Fogelis, uzsverot, ka to var izdarīt, tikai pateicoties starptautiskajam rangam.
Fogelis arī akcentēja, ka, viņaprāt, lai arī finansējums sportistiem ir atgriezts, jautājums kopumā aizvien nav atrisināts. Viņš uzskata, ka nozarē pietrūkst kopējās diskusijas, kur tiktu modelēta vispārējā situācija un iespējamās sekas.
LSFP vadītājs arī norādīja uz neviennozīmīgo atsevišķu valstu nostāju saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanu sacensību apritē, atgādinot, ka, piemēram, Starptautiskās paukošanas federācijas, kas ļauj savās sacensībās piedalīties minēto valstu sportistiem piedalīties sacensībās, vadībā ir krievi.