LOK jurists par pabalstu ieturēšanu sportistiem: Bija par maz laika diskusijai

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Raitis Keselis
Raitis Keselis Foto: Ekrānšāviņš

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) nevarēja izvairīties no pabalsta ieturēšanas sportistiem, jo bija pārāk maz laika diskusijai par līguma niansēm, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" uzsvēra LOK juridiskā dienesta vadītājs Raitis Keselis.

Saskaņā ar LOK līgumu ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pirms nepilnām divām nedēļām tika ieturēta pabalsta izmaksa tenisistei Aļonai Ostapenko, riteņbraucējiem Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam, jo konstatēta šo sportistu startēšana vienās sacensībās ar Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem. Pēc apstākļu izvērtēšanas un šo sporta veidu federāciju uzklausīšanas IZM pagājušajā nedēļā sadarbībā ar LOK sagatavoja grozījumus līgumā par valsts finansiālo atbalstu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistiem, līdz ar to šie sportisti varēs turpināt saņemt līdzekļus no valsts budžeta.

IZM parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš (JV) skaidroja, ka šāda situācija radās neprecīza līguma formulējuma dēļ.

"Sadzirdējām, cik šiem sportistiem ir būtiski piedalīties komercsacensībās, kas ļaut krāt punktus olimpisko spēļu kvalifikācijā. Noskaidrojot tos punktus, kas jāmaina, tas arī tika izdarīts," teica Strautiņš.

Keselis savukārt atzīmēja, ka vēl līdz 14. februārim nebija parakstīts līgums par šī finansējuma piešķiršanu un, tā kā līgumā ir arī LOK programmas, olimpiešu sociālā fonda pabalsti un LOV finansējums, bija nepieciešams to parakstīt pēc iespējas ātrāk.

"Kaut kādas iespējas paplašināti diskutēt par atsevišķu līgumu punktu interpretāciju mūsu rīcībā nebija. Bija jāveic visas nepieciešamās darbības, lai visi sportisti un arī sporta veterāni nepaliktu bez pabalstiem. Sportistus brīdinājām un tajā pat laikā teicām, ka strādājam pie paredzamām problēmām. Bija par maz laika diskusijai, lai kādu no līguma punktiem precizētu tādā formā, kādā tas ir tagad," stāstīja Keselis.

LOK juridiskā dienesta vadītājs kā pabalstu ieturēšanas iemeslus minēja līguma "valodnieciskus jautājumus, interpretāciju, pārlieku centību līdz pārcentības robežai un nepietiekami daudz laika abām pusēm jēgpilni par to diskutēt".

Pašreizējā līguma versijā ir pārformulēta attieksme pret sacensībām, kurās piedalās neitrālā statusā esoši Krievijas un Baltkrievijas sportisti, kā tas šajos gadījumos ir riteņbraukšanā un tenisā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu