Krievi un baltkrievi šogad drīkstēs piedalīties Vimbldonas tenisa turnīrā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Baltkrieviete Arina Sabaļenka.
Baltkrieviete Arina Sabaļenka. Foto: EPA/Scanpix

Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem šogad ir atļauts startēt Vimbldonas turnīrā, piektdien paziņoja organizatori.

Abu valstu sportisti drīkstēs piedalīties "Grand Slam" turnīrā jūlijā, ja viņi sacentīsies kā "neitrāli" sportisti un ievēros "atbilstošus nosacījumus".

Nosacījumi "aizliedz dažādos veidos paust atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā un aizliedz spēlēt tenisistiem, kuri saņem Krievijas vai Baltkrievijas valsts finansējumu, tostarp sponsoru līdzekļus no uzņēmumiem, kurus pārvalda vai kontrolē valstis," teikts Visanglijas Tenisa un kroketa kluba jeb Visanglijas kluba, kas ir sacensību rīkotājs, paziņojumā.

Tādi paši nosacījumi attieksies arī uz pārējiem Lielbritānijas turnīriem uz zāles seguma.

"Mēs pilnībā turpinām nosodīt Krievijas pretlikumīgo iebrukumu, un mēs no visas sirds atbalstām Ukrainas tautu," sacīja Visanglijas kluba priekšsēdētājs Īens Hjūits.

"Šis bija neticami grūts lēmums, ko pieņemt nebija viegli, un tas maznozīmīgs, ņemot vērā visus iesaistītos," saka Hjūits. "Mūsuprāt, ņemot vērā visus faktorus, šī ir visatbilstošākā šī gada sacensību kārtība."

2022. gadā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem dalība vienā no četriem "Grand Slam" turnīriem Vimbldonas čempionātā bija liegta.

Pārējie sportisti par dalību Vimbldonas sacensībās nesaņēma pasaules ranga punktus. Turklāt Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) Lielbritānijas Tenisa asociācijai (LTA) piešķīra vienu miljonu ASV dolāru (919 039 eiro) lielu naudas sodu par to, ka Vimbldonas turnīrā netika atļauts piedalīties Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu