Video ⟩ RSU basketbolistes izcīna Baltijas līgas bronzas medaļas

"Rīgas Stradiņa universitātes" (RSU) komanda svētdien Birštonā izcīnīja "Betsafe" Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) bronzas medaļas.

Cīņā par trešo vietu rīdzinieces ar rezultātu 71:62 (12:20, 13:13, 22:9, 24:20) pārspēja Klaipēdas "Neptūnas" vienību.

RSU rindās ar 16 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Māra Mote, kura pēdējās trīs minūtes nevarēja palīdzēt komandai, jo sadursmē ar pretinieci viņai tika pārsists deguns. 12 punkti un septiņas bumbas zem groziem bija Evelīnai Otto, 12+4 šajās ailītēs sakrāja Luīze Šepte, 11 punktus guva, deviņas rezultatīvas piespēles atdeva un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Evija Vīksne, bet desmit punkti bija Anitai Miķelsonei.

Pretiniecēm 59 no 62 punktiem guva sākumsastāva spēlētājas, bet rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Viktorija Balabana.

Plkst.15.30 finālā tiksies "TTT Rīga" un Viļņas "Kibirkštis".

Sestdien pusfinālos "TTT Rīga" ar 73:48 uzvarēja RSU un Viļņas basketbolistes Lietuvas komandu duelī bija pārākas ar 77:72.

RSU basketbolistes pamatturnīrā uzvarēja 20 no 22 spēlēm, kas deva pirmo vietu un ceļazīmi uz finālčetrinieka turnīru.

"TTT Rīga" ar 15 uzvarām pamatturnīru noslēdza piektajā pozīcijā, bet ceturtdaļfinālā rīdzinieces divu spēļu summā pārspēja Kauņas "Aistes" - 66:52 un 76:79.

Pamatturnīrā Latvijas labāko komandu savstarpējās spēlēs katra svinēja pa uzvarai - 17.novembrī RSU vienība uzvarēja ar 74:41, bet 22.februārī "TTT Rīga" revanšējās ar 86:72.

Pagājušajā sezonā par čempionēm kļuva "TTT Rīga" basketbolistes.