Latvijai būs četri īpašie ielūgumi dalībai Jūrmalas "Challenge" turnīrā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas volejbola federācijas prezidents Jānis Buks (no kreisās), pludmales volejboliste Anastasija Samoilova, Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš piedalās preses konferencē, kurā izziņo "Beach Pro Tour - Challenge" Jūrmalas Pasaules tūres posmu pludmales volejbolā.
Latvijas volejbola federācijas prezidents Jānis Buks (no kreisās), pludmales volejboliste Anastasija Samoilova, Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe un Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš piedalās preses konferencē, kurā izziņo "Beach Pro Tour - Challenge" Jūrmalas Pasaules tūres posmu pludmales volejbolā. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas "Beach Pro Tour" (BPT) "Challenge" turnīrā Jūrmalā jūnija vidū organizatoriem būs pa diviem īpašajiem ielūgumiem gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā, pirmdien preses konferencē Rīgā paziņoja organizatori.

"Challenge" turnīrs Jūrmalā norisināsies no 15. līdz 18.jūnijam.

Turnīra formāts paredz, ka pamatturnīrā gan sievietēm, gan vīriešiem spēlēs pa 24 pāriem. 14 dueti vietu sacensībās nopelnīs pēc ranga, bet vēl diviem vietu ar īpašajiem ielūgumiem dāvās organizatori.

Vēl astoņi pāri tiks noskaidroti 32 komandu kvalifikācijas sacensībās. Arī šeit Latvijas pludmales volejbolisti var cerēt uz diviem īpašajiem ielūgumiem.

Protams, kā Āgenskalna tirgus telpās uzsvēra Latvijas Volejbols federācijas (LVF) prezidents Jānis Buks, vismaz Latvijas stiprākais sieviešu duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova sacensībās iekļūs 14 spēcīgāko pāru skaitā, un īpašos ielūgumus organizatori varēs piešķirt citiem Latvijas duetiem.

Tāpēc Latvijas sportistu pārstāvniecība būs lielāka nekā iepriekšējā gadā, kad "Elite 16" pamatturnīrā vieta bija vien 16 labākajiem duetiem.

Vēlmi labi nostartēt katrā turnīrā šogad veicina arī Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas cikla sākums.

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš uzsvēra, ka iepriekšējās sezonas panākumi, kad Graudiņa/Samoilova otro reizi kļuva par Eiropas čempionēm un pasaules U-19 čempionāta finālā vīriešiem spēlēja divi Latvijas dueti, ir bijusi iedvesma jauniešiem, un Jūrmalā latviešu pāriem būs iespēja gūt visaugstākās raudzes pieredzi.

Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe minēja, ka pludmales volejbols ir vasaras sporta veidu karalis", kā arī apliecināja, ka "Jūrmalas pilsēta ir gatava uzņemt sportistus un viesus", un gatavi sacensībām ir arī tūrisma pārstāvji un pašvaldības policija.

Viņa piebilda, ka lielākās emocijas, protams, ir tad, kad spēlē Latvijas sportisti, it īpaši tie, kuri "Jūrmalā ir dzimuši, auguši un dzīvo pašlaik".

Divkārtējā Eiropas čempione Samoilova Jūrmalas smiltis raksturoja "kā miltus", smiltīm esot baltām un skaistām.

"Tajās ir patīkami krist un viegli skriet," teica Samoilova, kura atzina, ka jūt arī spiedienu, un, kaut arī sportistes tiecas pēc labākajiem rezultātiem, ne vienmēr tie tiek sasniegti. "Spiediens ir, arī pašas gribam labi nospēlēt. Gribam katrā turnīrā spēlēt tik labi, kā varam, taču Jūrmalā gribam arī izbaudīt spēlēšanu mājās, lai pašām ir prieks."

Latvijas dueta aizsardzības spēlētāja bilda, ka Latvijā būs daudz spēcīgu pāru: "Domāju, ka bez mums būs amerikānietes un brazīlietes, varbūt šveicietes. Tur nebūs tikai labākie trīs pāri, bet būs jādomā, kuru spēli iet skatīties."

No pirmdienas biļetes Jūrmalas "Challenge" turnīram var iegādāties tīmekļa vietnē "bezrindas.lv". Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būs biļetes četrām dienām, nedēļas nogalei un vienai dienai.

BPT debijas sezonā pērn Jūrmala uzņēma augstākā ranga jeb "Elite 16" turnīru, bet šovasar rīkos pēc spēka otrā ranga sacensības - "Challenge" posmu.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu