LOK Ētikas komisija vērtēs Tikmera iespējamo interešu konfliktu

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Žoržš Tikmers
Žoržš Tikmers Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc nedēļas Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ētikas komisija izskatīs jautājumu par izskanējušo informāciju saistībā ar iespējamu interešu konfliktu organizācijas prezidenta Žorža Tikmera darbībā.

LOK mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja, ka sēde 24. aprīlī sasaukta pēc komisijas priekšsēdētāja Nila Žuravļova ierosinājuma.

Tikmēr otrdien paskaidrojumus saistībā ar aizdomām par interešu konfliktu organizācijas vadībā LOK sniegs Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijā.

Iepriekš Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV) uzsvēra, ka gaidīs LOK paskaidrojumu, lai pārliecinātos par valsts piešķirtā finansējuma godprātīgu izlietojumu.

"Nekāda veida savu interešu lobēšana netiks tolerēta," norādīja Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs.

LOK prezidents Žoržs Tikmers noraida aizdomas par iespējamu interešu konfliktu, viņa dzīvesbiedrēm nonākot vienu un to pašu ar LOK saistītu uzņēmumu dalībnieku rindās, apgalvojot, ka varot saskatīt Latvijas Basketbola savienības (LBS) vēlmi īstenot pret viņu vērstu nomelnošanas kampaņu cīņā par ietekmi LOK.

LOK un LBS iepriekšējā nedēļas nogalē iesaistījās publiskā un konfliktējošā viedokļu apmaiņā pēc tam, kad Latvijas Televīzijas (LTV) "Sporta studijas" intervijā ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru atklātībā nāca informācija par viņa bijušo un esošo ģimenes locekļu iesaisti uzņēmos, kas sniedz pakalpojumos olimpiskajiem centriem.

LTV sporta ziņu redakcija sestdien ziņoja, ka vairāki ar Tikmeru saistīti uzņēmumi bijuši ilggadēji piegādātāji LOK un tās paspārnē esošajiem olimpiskajiem centriem. Dažiem no tiem tas bijis laikā, kad Tikmers bija LOK viceprezidents un ģenerālsekretārs, bet pāris - kad viņš jau kļuvis par LOK prezidentu.

LTV guva apstiprinājumu informācijai par pieciem uzņēmumiem - SIA "SC Kafe", SIA "Ice Ring", SIA "Plus Fitness", SIA "Express Travel" un SIA "Rumba koģenerācija" -, kuros līdzīpašnieces kādā brīdī bijušas vai joprojām ir Tikmera bijusī sieva Gita Ducmane un tagadējā dzīvesbiedre Inese Celmiņa. Trīs uzņēmumos Celmiņa kļuvusi par līdzīpašnieci Ducmanes vietā, kad Tikmers no Ducmanes šķīries.

Šo uzņēmum darbības nozares ir ēdināšana, trenažieru īre, slidotavas piegāde, koģenerācija un ceļošanas pakalpojumi. Atsevišķos uzņēmumos kapitāldaļas pieder arī bijušā LOK prezidenta Viļņa Baltiņa dzīvesbiedrei un bijušā finanšu direktora Alda Āboliņa meitai, ziņo LTV.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu