Mežinskim Eiropas čempionātā trešā vieta grūšanā

Armands Mežinskis.

Latvijas pārstāvis Armands Mežinskis ceturtdien Armēnijā Eiropas čempionātā svarcelšanā svara kategorijā līdz 89 kilogramiem ieņēma trešo vietu grūšanā, summā ierindojoties sestajā vietā, bet Artūrs Vasiļonoks summā bija septītais.

Abiem Latvijas sportistiem startējot A grupā, Mežinskis raušanā pacēla 154 kilogramus, taču netika galā ar 160 un 161 kilogramiem, raušanā ierindojoties astotajā vietā 13 sportistu konkurencē.

Vasiļonoks ieņēma piekto vietu, paceļot 155, 160 un 163 kilogramus.

Uzvaru raušanā izcīnīja Andraniks Karapetjans no Armēnijas, kurš pacēla jauna Eiropas rekorda vērtos 178 kilogramus.

Otrais ar 174 kilogramiem bija bulgārs Francijā dzimušais Karloss Nasars, bet trešais ar 166 kilogramiem - rumānis Marins Robu.

Grūšanā Mežinskis pirmajā mēģinājumā pacēla 192, bet otrajā - 198 kilogramus. 201 kilogramu smagais stienis viņam nepakļāvās, taču ar 198 kilogramiem latvietis grūšanā ierindojās trešajā vietā.

Vasiļonovs ar otrajā mēģinājumā paceltajiem 188 kilogramiem grūšanā ierindojās astotajā vietā, bet 195 kilogrami pacelti netika.

Par uzvarētāju grūšanā ar jaunu pasaules rekordu 221 kilograms kļuva Nasars, bet otro vietu ar 199 kilogramiem izcīnīja vācietis Niko Mellers.

Abu vingrinājumu summā Nasars kļuva par čempionu ar 395 (174+221) kilogramiem, kas ir jauns pasaules rekords. Otrais ar 374 (178+196) kilogramiem finišēja Karapetjans, bet trešais ar 364 (166+198) kilogramiem - Robu.

Ceturtais ar 358 kilogramiem bija Millers, piektais ar 355 kilogramiem - viņa tautietis Rafaels Frīdrihs.

Mežinskis sakrāja 352 (154+198) kilogramus, noslēdzot labāko sešinieku, bet Vasiļonoks ar 351 (163+188) kilogramu bija nākamais.

Jau ziņots, ka svara kategorijā līdz 73 kilogramiem par Eiropas čempionu summā, kā arī sudraba medaļas ieguvēju raušanā kļuva Ritvars Suharevs.