Video ⟩ Batlers ar fantastisku sniegumu iedzen bezdibenī NBA pamatturnīra labāko komandu

NBA zvaigzne Džimijs Batlers
NBA zvaigzne Džimijs Batlers Foto: Reuters/Scanpix

Džimijs Batlers pirmdien guva 56 punktus Maiami "Heat" uzvarā pār Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta labāko komandu Milvoki "Bucks".

"Heat" savā laukumā pārspēja "Bucks" ar rezultātu 119:114 (28:33, 22:24, 28:32, 41:25) un sērijā līdz četrām uzvarām ieguva 3-1 vadību.

Batlers realizēja 15 no 18 soda metieniem, trīs no astoņiem tālmetieniem un 16 no 20 divpunktu metieniem.

Tikai trim spēlētājiem NBA vēsturē "play-off" spēlē izdevies gūt vairāk punktus - Maiklam Džordanam (63, 1986.), Eldžinam Beiloram (61, 1962.) un Donovanam Mičelam (57, 2020.).

"Heat" mača gaitā nokļuva iedzinējos ar 15 punktu starpību. Ceturtās ceturtdaļas vidū mājinieki bija zaudētāju lomā ar rezultātu 89:101.

Trīs minūtēs "Heat" veica 13:0 izrāvienu un pārņēma vadības grožus ar rezultātu 102:101, kad bija atlicis spēlēt trīs minūtes un 17 sekundes.

Vēl četrreiz notika vadības maiņa. Spēles galotnē Batlers trāpīja tālmetienu, pustālo metienu un divus soda metienus, kaldinot "Heat" uzvaru.

"Heat" labā 15 punktus pievienoja Bams Adebajo, 12 iemeta Keilebs Mārtins.

"Bucks" rindās Bruks Lopess guva 36 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumba,s bet Janis Adetokunbo izcēlās ar "triple-double" - 26 punkti, 13 rezultatīvas piespēles un 10 zem groziem izcīnītas bumbas.

Milvoki komandas līderis Adetokunbo traumas dēļ izlaida sērijas otro un trešo spēli.

Sērijas piektā spēle notiks trešdien Milvoki.