Video ⟩ "Nuggets" un "Suns" komandas tiksies NBA ceturtdaļfinālā (1)

TVNET/LETA/AFP/AP
Devins Bukers (no labās)
Devins Bukers (no labās) Foto: AP/Scanpix

​Fīniksas "Suns" un Denveras "Nuggets" otrdien pēc uzvaras spēlēs savā laukumā iekļuva Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā, kur tiksies savā starpā.

Fīniksas "Suns" pieveica Losandželosas "Clippers" ar 136:130 (32:30, 29:40, 50:24, 25:36), sērijā uzvarot ar 4-1.

Fīniksas komandas labā Devins Bukers guva 47 punktus, kā arī sakrāja astoņas atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles, Kevins Durants guva 31 punktu, bet Deandrē Eitons pievienoja 21 punktu un 11 atlēkušās bumbas.

Bukers kļuva tikai par trešo spēlētāju pēdējo 25 sezonu laikā, kurš izslēgšanas spēlēs ceturtdaļā guvis vismaz 25 punktus. Pārējie ir Deimiens Lilards ar 25 punktiem 2019.gadā un Alens Aiversons ar 26 punktiem 2001.gadā.

"Clippers", kam pietrūka savainoto Pola Džordža un Kavai Lenarda, otrā puslaika sākumā panāca desmit punktu pārsvaru, taču Bukers trešajā ceturtdaļā guva 25 no 50 Fīniksas vienības punktiem, uz ko "Clippers" nespēja pienācīgi atbildēt.

Ceturtdaļfinālā "Suns" tiksies ar "Nuggets", kas otrdien mājās ar 112:109 (22:29, 26:18, 29:30, 35:32) apspēlēja Minesotas "Timberwolves", sērijā izcīnot uzvaru piecās spēlēs.

"Timberwolves" komanda pirmajā ceturtdaļā panāca 15 punktu pārsvaru, mājinieki atspēlējās, taču Entonija Edvardsa trīspunktu metiens līdz ar spēles beigu signālu, kas būtu devis pagarinājumu, nebija precīzs.

Rezultatīvākais "Nuggets" rindās ar 35 punktiem bija Džemals Marejs, bet Nikola Jokičs ar 28 punktiem, 17 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm sakrāja savu otro "triple-double" sērijā.

Viesiem Edvardss guva 29 punktus, kā arī sakrāja astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles, bet Karls Entonijs Taunss pievienoja 26 punktus un 11 atlēkušās bumbas.

Trešajā otrdienas mačā Bostonas "Celtics" savā laukumā piekāpās Atlantas "Hawks" - 117:119 (27:30, 39:28, 26:24, 25:37), sērijā gan joprojām esot vadībā ar 3-2.

Izšķirošo trīspunktu metienu 2,8 sekundes pirms mača beigām iemeta Trejs Jangs.

Jangs, kurš finišēja ar 38 punktiem un 13 rezultatīvām piespēlēm, pēc cīņas sacīja, ka "Hawks" bija apņēmības pilna pagarināt sēriju pēc galvenā aizsarga Dežounta Mareja diskvalifikācijas.

Marejs tika diskvalificēts uz vienu spēli pēc sadursmes ar tiesnesi svētdien pēc sērijas ceturtās spēles.

22 punktus uzvarētājiem guva Džons Kolinss, 18 - Bogdans Bogdanovičs.

Mājiniekiem 35 punktus sakrāja Džeilens Brauns, 18 - Deriks Vaits.

Pērn finālsērijā Goldensteitas "Warriors" ar 4-2 uzvarēja Bostonas "Celtics".