Video Sensācija NHL - rekordiste "Bruins" un čempione "Avalanche" piedzīvo fiasko

Floridas "Panthers" un Bostonas "Bruins" hokejisti
Floridas "Panthers" un Bostonas "Bruins" hokejisti Foto: Reuters/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu turnīra jeb Stenlija kausa izcīņas pirmo kārtu negaidīti nav pārvarējušas divas favorītes - regulārajā čempionātā dominējošā Bostonas "Bruins" un iepriekšējās sezonas čempione Kolorādo "Avalanche".

Floridas "Panthers" svētdien izbraukumā ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:1, 1:2, 1:0) papildlaikā uzveica Bostonas "Bruins", triumfējot sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-3.

Viesu labā divus vārtus guva kanādietis Brendons Montūrs, bet par mača pirmo zvaigzni kļuva kanādietis Kārters Verhīgs, kurš guva uzvaras vārtus papildlaikā.

"Bruins" izlaida no rokām uzvaru mača pamatlaika beigās, kad minūti pirms trešā perioda noslēguma vārtus guva Montūrs.

Stenlija kausa izcīņas otrajā kārtā "Panthers" spēkosies ar Toronto "Maple Leafs", kas pārvarējusi pirmo kārtu pirmo reizi kopš 2004. gada.

"Bruins" zaudējums pirmajā kārtā uzskatāms par fiasko, jo Bostonas vienība regulārajā čempionātā dominēja, labojot NHL rekordus izcīnītajās uzvarās (65) un sakrātajos punktos (135).

Svētdien citā spēlē Sietlas "Kraken" viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pārspēja Kolorādo "Avalanche", gūstot panākumu sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-3.

Uzvarētāju labā abus vārtus guva Dānijas hokejists Olivers Bjorkstrands, tikmēr Vācijas vārtsargs Filips Grūbauers atvairīja 33 no 34 pretinieku metieniem.

NHL jaunākā komanda "Kraken" aizvada otro sezonu kluba pastāvēšanas vēsturē, pirmo reizi piedaloties Stenlija kausa izcīņā.

Otrajā kārtā "Kraken" spēkosies ar Dalasas "Stars".

Jau ziņots, ka Stenlija kausa izcīņas otro kārtu sasniegusi arī Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas "Golden Knights", kas stāsies pretī Edmontonas "Oilers" komandai.

Bļugers līdz šim šosezon gan nav piedalījies nevienā no "play-off" mačiem.