Video ⟩ Bļugera pārstāvētais "Golden Knights" uzvar un tuvojas konferences finālam

TVNET/LETA/AP

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers piektdien aizvadīja savu pirmo spēli šajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas Stenlija kausa izcīņā, viņa pārstāvētajai Vegasas "Golden Knights" komandai izcīnot uzvaru.

Lasvegasas hokejisti mājās ar 4:3 (1:2, 3:0, 0:1) pārspēja Edmontonas "Oilers" un Rietumu konferences pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-2.

Jau ceturtajā minūtē vārtu guvumiem apmainījās Konors Makdeivids viesu rindās un Džeks Aikels mājinieku sastāvā, bet pirmā perioda vidū Zeks Haimans panāca 2:1 "Oilers" labā. Otrajā periodā trīs bezatbildes vārtus laukuma saimniekiem guva Marks Stouns, Railijs Smits un Nikolass Hags, kamēr trešajā nogrieznī "Golden Knights" pārsvaru samazināja Makdeivids, vēlreiz izceļoties vairākumā.

Aikels maču noslēdza ar vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, arī trīs vārtu guvumos ar piespēlēm piedalījās Žonatans Maršeso. Edins Hils "Golden Knights" vārtos atvairīja 32 metienus, otrā laukuma galā četrus vārtus ielaidušo Džefu Skineru, kurš paguva atvairīt 18 metienus, nomainīja Džeks Kempbels, kurš turpinājumā neitralizēja visus deviņus raidījumus.

Bļugers šajā spēlē uz ledus bija nepilnas septiņas minūtes, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja vienā no pieciem iemetieiem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta. Iepriekšējo reizi latvietis uz NHL ledus kāpa 13.aprīlī mačā ar Sietlas "Kraken".

"Golden Knights" komandai iespēja sēriju noslēgt būs svētdien Edmontonā.

Pagājušajā sezonā "Golden Knights" Stenlija kausa izcīņai nekvalificējās, bet "Oilers" tika līdz Rietumu konferences finālam, kurā ar 0-4 atzina nākamās čempiones Kolorādo "Avalanche" pārākumu.