Video ⟩ Eberle palīdz "Kraken" nodrošināt sērijas septīto spēli

Džordans Eberle sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas mačā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem un palīdzēja Sietlas "Kraken" gūt panākumu sērijas sestajā spēlē.

"Kraken" savā laukumā ar rezultātu 6:3 (2:1, 2:1, 2:1) pārspēja Dalasas "Stars" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca neizšķirtu 3-3.

Pēc spēlētām nepilnām deviņām minūtēm mājiniekus vadībā izvirzīja Janni Gords, taču pēc 31 sekundes rezultātu izlīdzināja Meisons Māršments.

Pirmā perioda izskaņā vienu vārtu pārsvaru "Kraken" atguva Eberle, kamēr otrās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs mājiniekiem izdevās gūt vēl divus vārtus, precīziem esot Ēli Tolvanenam un Tajam Kartjē, un panākt 4:1. Otrās trešdaļas turpinājumā Džo Pavelskis bija precīzs vairākumā un samazināja "Stars" deficītu līdz diviem vārtiem.

Noslēdzošā perioda pirmajā pusē laukuma saimnieku piektos vārtus guva Metjū Benjē, uz ko viesi atbildēja 15 sekundes vēlāk, Joelam Kivirantam raidot ripu garām "Kraken" vārtsargam. Mazāk nekā minūti līdz pamatlaika beigām Eberle tika pie otrajiem vārtiem mačā, nokārtojot Sietlas vienībai pārliecinošu uzvaru ar 6:3.

Uzvarētāju vārtus sargāja Filips Grubauers, kurš tika galā ar 20 ripām, kamēr otrā laukuma galā Džeiks Otindžers atvairīja 14 metienus, bet Skots Vedžvuds apturēja vēl deviņus "Kraken" hokejistu mēģinājumus raidīt ripu "Stars" vārtos.

Sērijas izšķirošā spēle paredzēta pirmdien, kad mājinieku lomā būs Dalasas vienība.

Stenlija kausa izcīņas pirmajā kārtā "Kraken" negaidīti ar 4-3 sērijā pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni Kolorādo "Avalanche", kamēr "Stars" ar 4-2 bija pārāka sērijā ar Minesotas "Wild".

Par 2022. gada Stenlija kausa ieguvējiem kļuva Kolorādo "Avalanche", kas finālsērijā ar 4-2 pieveica iepriekšējo divu sezonu uzvarētājus Tampabejas "Lightning". Abas pagājušā gada finālistes šosezon zaudēja izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.