Piešķir 500 tūkstošu eiro licences iegādei IIHF pasaules čempionāta hokejā organizēšanai

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Hokeja fani pie "Arēnas Rīga"
Hokeja fani pie "Arēnas Rīga" Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valdība atbalstīja 500 000 eiro piešķiršanu Izglītības un zinātnes ministrijai, lai Latvijas Hokeja federācija (LHF) segtu licences iegādes izdevumus, kas saistīti ar šā gada IIHF pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanu Latvijā.

Jautājumu par atbalsta piešķiršanu (LHF) saistībā ar Pasaules čempionāta hokejā rīkošanu Latvijā izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) rosināja Latvijas Nacionālajā sporta padomes (LNSP) sēdē, kurā priekšlikums guva konceptuālu atbalstu.

Līdz šim papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršana biedrībai "Latvijas Hokeja federācija", lai segtu ar čempionāta organizēšanu un norisi saistītos izdevumus, netika plānota, jo 2022. gada 19. maijā, saskaņojot Pasaules čempionāta organizēšanu Latvijā, LHF bija lūgusi tikai organizatorisku, bet ne finansiālu atbalstu.

LHF prezidents Aigars Kalvītis LNSP sēdē 3. maijā vērsa uzmanību uz to, ka, lai arī līdz IIHF pasaules čempionātam hokejā Latvijā ir palikušas vien desmit dienas, neesot skaidrs par finansējumu čempionāta organizēšanai. Gadījumā, ja valsts nepiešķirs nepieciešamo finansējumu 750 000 apmērā, to radīs no LHF līdzekļiem, kas būtiski ietekmēšot hokeja turpmāko attīstību.

2023. gada IIHF pasaules čempionāts hokejā Latvijā un Somijā noris no 12. maija līdz 28. maijam.

LNSP ir sabiedriska konsultatīva institūcija, kas piedalās valsts sporta politikas izstrādē, veicina sporta attīstību un sadarbību sporta jomā, kā arī lēmumu pieņemšanu ar sportu saistītajos jautājumos.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu