Rūne uzveic pasaules ranga līderi Džokoviču un sasniedz pusfinālu Romā

Tenisa zvaigznes Holgers Rūne un Novaks Dzokovičs
Tenisa zvaigznes Holgers Rūne un Novaks Dzokovičs Foto: Reuters/Scanpix

20 gadus vecais dāņu tenisists Holgers Rūne trešdien Romas "Masters" turnīra ceturtdaļfinālā uzvarēja pasaules ranga līderi serbu Novaku Džokoviču.

Seškārtējais šī turnīra uzvarētājs Džokovičs Itālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā ar 2-6, 6-4, 2-6 zaudēja Rūnem, kurš pasaules rangā ieņem septīto pozīciju.

Dānis ātri vinnēja pirmo setu, bet 35 gadus vecajam serbam spēle, šķiet sagādāja fiziskas grūtības.

Džokovičs otrajā setā, rezultātam esot 2-1 viņa labā, nonāca fizioterapeita aprūpē, taču turpināja maču, taču Rūne trešajā setā uzvarēja pirmajos četros geimos, rezervējot vietu pusfinālā.

Pusfinālā dānim nāksies tikties ar turnīra ceturto raketi norvēģi Kasperu Rūdu vai ar 24.numuru Romā izsēto argentīnieti Fransisko Serundolo (ATP 31.).

Turnīrs uz māla seguma Romā beigsies svētdien.