Video ⟩ "Panthers" nonāk uzvaras attālumā no Stenlija kausa fināla

Floridas "Panthers" hokejisti
Floridas "Panthers" hokejisti Foto: AP/Scanpix

Floridas "Panthers" komanda pirmdien nonāca vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālā.

Austrumu konferences finālsērijas trešajā spēlē Floridas "Panthers" mājās ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) guva virsroku pār Karolīnas "Hurricanes" un sērijā līdz četrām uzvarām panāca 3-0.

Vienīgie vārti tika gūti otrā perioda 11.minūtē jeb mača vidū Sems Reinhārts no tuvas distances izdarīja precīzu metienu vārtu stūrī.

"Panthers" vārtsargs Sergejs Bobrovskis šajā spēlē atvairīja visas 32 pretinieku mestās ripas. Pretējos vārtos Frederikam Andersenam bija divreiz mazāk jeb 16 atvairījumu.

Floridas vienības uzvaru aizēnoja komandas kapteiņa Aleksandera Barkova pirmajā periodā gūtā ķermeņa apakšdaļas trauma, kuras dēļ viņš laukumā neatgriezās.

Stenlija kausa vēsturē komandas 205 reizes ieguvušas sērijā vadību ar 3-0. No iepriekšējām 204 tikai četrās neizdevās nosargāt š vadību.

"Panthers" Stenlija kausa izcīņā līdz šim spēlējusi tikai vienu reizi, 1996.gadā atzīstot tobrīd Sanda Ozoliņa pārstāvētās Kolorādo "Avalanche".

Rietumu konferences finālsērijā Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas "Golden Knights" ir vadībā ar 2-0 pret Dalasas "Stars".