Latvijas 3x3 basketbola izlase garantē vietu Pasaules kausa izslēgšanas cīņās

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Nauris Miezis
Nauris Miezis Foto: FIBa3x3.com

Latvijas 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Francis Lācis, piektdien Vīnē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa ceturtajā spēlē un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā.

atvijas izlase, kas izsēta ar 7.numuru, B apakšgrupas pēdējā mačā ar rezultātu 22:9 uzvarēja Austrāliju (17.).

Ar trīs uzvarām četros mačos Latvija nodrošinājusi vietu izslēgšanas turnīrā. Vieta B apakšgrupā un fāze, no kuras būs jāsāk "play-off", noskaidrosies vēlāk ASV un Austrijas duelī.

Mačā pret austrāliešiem desmit punktus guva Lasmanis, septiņus - Miezis, trīs - Čavars un divus - Lācis.

Pirms tam piektdien latvieši ar 20:18 uzvarēja Austriju (9.), sarūpējot pretiniekiem pirmo zaudējumu. Trešdien Latvijas izlase ar 22:11 pārspēja Slovēniju (15.) un ar 17:21 zaudēja amerikāņiem (2.).

Grupas uzvarētāji kvalificēsies ceturtdaļfinālam, bet otrās un trešās vietas ieguvēji cīnīsies astotdaļfinālā.

Lācis šajā turnīrā aizvieto Edgaru Krūmiņu - šāds lēmums tika pieņemts pēc Ventspilī notikušās treniņnometnes, kurā piedalījās 14 kandidāti. Lai palīdzētu treniņu procesā, uz Pasaules kausu līdzi devušies arī Kārlis Apsītis un Kristaps Gludītis.

Latvijas izlases četrinieks starptautiskajos klubu komandu turnīros šogad startē, sadalīts divās komandās. Miezis un Lasmanis kopā ar diviem ķīniešu basketbolistiem pārstāv komandu "Beijing", savukārt komandu "Rīga" turpina pārstāvēt Krūmiņš un Čavars, spēlējot kopā ar ķīnieti un serbu.

Latvijas vīriešu izlase jūnija vidū piedalīsies Eiropas spēļu turnīrā Krakovā, bet septembra sākumā - Eiropas čempionātā Jeruzalemē.

Savu līdz šim labāko rezultātu Latvijas sasniedza 2019. gadā, kad Amsterdamā izcīnīja sudraba medaļas, finālā ar 14:18 piekāpjoties ASV.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu