Verstapens sagādā 100. uzvaru "Red Bull" komandai

F-1 komandas "Red Bull" pilots nīderlandietis Makss Verstapens
F-1 komandas "Red Bull" pilots nīderlandietis Makss Verstapens Foto: Reuters/Scanpix

"Red Bull" pilots nīderlandietis Makss Verstapens svētdien Monreālā ieņēma pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta Kanādas "Grand Prix", svinot panākumu trešajā posmā pēc kārtas.

Verstapens, kurš bija labākais arī dienu iepriekš notikušajos trešajos treniņbraucienos un kvalifikācijā, finišā "Aston Martin" pilotu spāni Fernando Alonso apsteidza par 9,570 sekundēm, izcīnot savu 41.uzvaru karjerā. Trešo vietu ieņēma "Mercedes" pilots Luiss Hamiltons (+14,168).

Verstapens F-1 sacensībās sagādāja 100.uzvaru "Red Bull" komandai.

Labāko sešiniekā iebrauca arī abi "Ferrari" piloti Šarls Leklērs un Karloss Sainss, kā arī uzvarētāja komandas biedrs Serhio Peress.

Desmitniekā iekļuva arī Aleksandrs Albons ar "Williams", Estebans Okons ("Alpine"), Lenss Strols ("Aston Martin") un Valteri Botass ("Alfa Romero").

Kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir Verstapens, kurš sakrājis 195 punktus. Otrais ar 126 punktiem ir Peress, bet Alonso ar 117 punktiem ieņem trešo pozīciju.

F-1 2023.gada čempionātā paredzēti 22 posmi.

2022.gada čempionātā otro reizi pēc kārtas uzvarēja nīderlandietis Makss Verstapens.