Saka gūst "hat-trick" Anglijas futbola izlases uzvarā

Anglijas futbolists Bukajo Saka
Anglijas futbolists Bukajo Saka Foto: Reuters/Scanpix

Anglijas vīriešu futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā izcīnīja graujošu uzvaru, kamēr citā spēlē pie minimāla panākuma tika Ukraina.

Anglija C apakšgrupas spēlē savā laukumā ar rezultātu 7:0 (3:0) pārspēja Ziemeļmaķedoniju.

Pirmajā puslaikā Anglijas labā vārtus guva Herijs Keins, Bukajo Saka un Markuss Rešfords, bet otrā puslaika pirmajās sešās minūtēs vēl divas reizes precīzs bija Saka, tiekot pie "hat-trick".

Mača turpinājumā viesu vārtsargu pārspēja Kelvins Filipss, kamēr mazāk nekā 20 minūtes līdz mača beigām pie otrā vārtu guvuma, precīzi izpildot 11 metru soda sitienu, tika Keins.

Savukārt pirms tam citā C grupas spēlē Ukraina sīvā cīņā ar rezultātu 1:0 (0:0) guva minimālu uzvaru pār Maltu.

Vienīgos vārtus Ukrainas labā guva Viktors Cigankovs, kurš veiksmīgi izpildīja 11 metru soda sitienu. Ukraiņiem jau pirms tam bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Andrija Jarmolenko izpildīto "pendeli" atvairīja Maltas vārtsargs.

C apakšgrupā pārliecinoši pirmo vietu ieņem Anglija, kas četrās spēlēs tikusi pie 12 punktiem. Ukraina trīs mačos izcīnījusi sešus punktus, Ziemeļmaķedonijai un Itālijai attiecīgi trīs un divās spēlēs ir trīs punkti, Malta piedzīvojusi četras neveiksmes un ir bez punktiem.

H apakšgrupas spēlē Somija savā laukumā ar 6:0 (2:0) pārspēja Sanmarīno.

Pirmajā puslaikā pēc spēlētām 16 minūtēm mājiniekus vadībā izvirzīja Glens Kamara, bet, tuvojoties puslaika izskaņai, pārsvaru dubultoja Benjamins Kēlmans.

Mača 60.minūtē laukumā devās Daniels Hokans, kurš nākamajās 14 minūtēs pēc iesaistīšanās spēlē trīs reizes spēja raidīt bumbu pretinieku vārtos, sakrājot "hat-trick". Vēl divas minūtes pēc Hokana trešajiem vārtiem sesto reizi Sanmarīno vārtsargu pārspēja Tēmu Puki.

Citā H apakšgrupas spēlē Kazahstāna viesos ar 1:0 (0:0) uzvarēja Ziemeļīriju.

Vienīgie vārti mačā tika gūti divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad ar precīzu sitienu izcēlās Abats Aimbetovs.

Savukārt vēl H apakšgrupā Slovēnija mājās spēlēja neizšķirti pret Dāniju, mačam noslēdzoties ar rezultātu 1:1 (1:1).

Laukuma saimnieki guva vārtus 25.minūtē, Dānijas vārtos bumbu raidot Andražam Šporaram, bet puslaika izskaņā dāņi izlīdzināja rezultātu, kad 42.minūtē Slovēnijas vārtsargu pārspēja Rasmuss Hejlunds.

H apakšgrupā četrās spēlēs Somija un Kazahstāna izcīnījušas deviņus punktus, septiņi punkti ir Dānijai un Slovēnijai, Ziemeļīrija tikusi pie trīs punktiem, bet Sanmarīno, kas zaudējusi visos četros mačos, punktus nav izcīnījusi.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.