VIDEO ⟩ Šaha festivāla Cēsis divcīņa noslēdzas ar Beļģijas lielmeistara uzvaru

Jānis Vingris
, TVNET žurnālists, režisors
CopyDraugiem X Whatsapp
Ieskats šaha festivālā "Cēsis 2023"
Ieskats šaha festivālā "Cēsis 2023" Foto: Jānis Škapars/TVNET

Nedēļas nogalē Šaha festivālā CĒSIS tika izspēlēta DRAUGIEM GROUP ātrā šaha un ātrspēles divcīņa. Pasākuma teltīs Maija parkā uz ātro šahu pulcējās 120, bet uz blicu 105 dalībnieki no vienpadsmit valstīm.

Cēsīs bija ieradies iespaidīgs sastāvs – Latvijas un Lietuvas spēcīgākie lielmeistari, kuri tomēr bija spiesti atzīt Beļģijas lielmeistara Daniela Dardas (Daniel Dardha) pārākumu.

DRAUGIEM GROUP divcīņas ceremoniālo gājienu pie Pauļus Pultinevičus (Paulius Pultinevicius) un Pētera Breikša galdiņa izdarīja festivāla atbalstītāja DRAUGIEM GROUP uzņēmuma MAPON direktors Andris Dzudzilo.

Ātrspēles turnīrā Darda uzvarēja pārliecinoši, deviņās kārtās iegūdams maksimāli iespējamo punktu skaitu. Tuvākie sekotāji Ņikita Meškovs un Arturs Neikšāns dalīja 2.–3. vietu ar 7,5 punktiem.

Savukārt otrajā divcīņas posmā pārliecinošs bija Ņikita Meškovs. Deviņās dubultspēlēs jeb 18 kārtās Meškovs savāca 16,5 punktus, tuvāko sekotāju Pauļu Pultineviču no Lietuvas apsteidzot par diviem punktiem. Darda ātrspēlē ierindojās trešajā vietā ar 14 punktiem.

Kopvērtējumā ar nelielu pārsvaru par II Šaha festivāla Cēsis DRAUGIEM GROUP divcīņas čempionu kļuva Daniels Darda. Otrajā vietā Ņikita Meškovs, trešais Arturs Neikšāns, ceturtais Pauļus Pultinevičus, piektais lietuvietis Tomass Laurušs, sestais – pagājušā gada divcīņas uzvarētājs Toms Kantāns.

Ātrā šaha vietu ieguvēju saraksts šeit.

Ātrspēles vietu ieguvēju saraksts šeit

Labākie jaunieši līdz 14 gadiem: Gusts Morkuns no Lietuvas, Sofja Vasiļjeva un Miķelis Vingris. Labākās sievietes: WIM Anna Kantāne no Polijas, Ilze Bērziņa un Renāte Vidruska.

Labākie seniori: Berelis Vainermans no Lietuvas, Pēteris Breikšs un Ansis Vidriķis.

Labākais cēsnieks: Andris Ručs.

Vēl nedēļas nogalē Cēsīs tika izspēlētas zviedru šaha sacensības komandām. Par uzvarētājiem kļuva Vernera Putkas un Nikolaja Kovšuna tandēms. Otrajā vietā Reinis Valdats un Aleksejs Pakula, trešajā vietā Miķelis Vingris un Emīls Jānis Mieriņš.

Cēsu pils Izstāžu namā turnīrā GO GIRL! meitenēm par uzvarētājām jaunākajā grupā kļuva Lauma Mieriņa, Jevgēnija Siņicina un Dafne Maklakova, bet vecākajā grupā Marina Ļevčenko no Igaunijas, Naomi Maklakova un Emīlija Apine.

Festivāls Cēsīs turpinās ar klasiskās laika kontroles turnīru. Priekšā arī klasifikācijas turnīri iesācējiem, IV un III sporta klasēm.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu