Ronaldu kaldina Portugāles uzvaru un pārraksta pasaules futbola vēsturi

Portugāles futbolists Krištianu Ronaldu
Portugāles futbolists Krištianu Ronaldu Foto: EPA/Scanpix

Luksemburgas vīriešu futbola izlase otrdien Zenicā svinēja uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas mačā, apspēlējot Bosniju un Hercegovinu, bet Portugāle arī ceturtajā atlases turnīra mačā nosargāja savus vārtus neieņemtus. Krištianu Ronaldu kļuva par pirmo futbolistu pasaules vēsturē, kurš valstsvienības sastāvā piedalījies 200 spēlēs.

Luksemburga viesos ar 2:0 (1:0) apspēlēja Bosniju un Hercegovinu.

Jau ceturtajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Ivandro Sančess, bet pārsvaru 74.minūtē nostiprināja Danel Sinani.

56.minūtē iespēju izlīdzināt rezultātu ar 11 metru soda sitienu neizmantoja Amir Hadžiahmetovičs.

Islande mājās ar 0:1 (0:0) piekāpās Portugālei.

Vienīgos vārtus 89. minūtē guva Krištianu Ronaldu, kuram šī bija 200. spēle valstsvienības sastāvā un 123. vārtu guvums. Abi šie statistikas rādītāji ir pasaules rekordi.

Tobrīd mājinieki jau spēlēja mazākumā, jo 81.minūtē otro dzelteno kartīti spēlē bija nopelnījis Islandes vienības pussargs Villums Villumsons.

Portugāles gūto un zaudēto vārtu bilanci pēc četrām spēlēm ir 14:0.

Trešajā grupas spēlē Slovākija izbraukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja Lihtenšteinas futbolistus.

Slovākiem vārtus pirmā puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē guva Deniss Vavro.

Pēc četrām kārtām J grupā Portugālei ir 12 punkti, Slovākijai - desmit, Luksemburgai septiņi, Bosnijai un Hercegovinai un Islandei - pa trim punktiem, bet Lihtenšteina pie punktiem nav tikusi.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024.gada 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.