Latvijas 3x3 basketbolisti sasniedz Eiropas spēļu turnīra finālu

3x3 vīriešu basketbola turnīra spēle starp Latvijas un Polijas izlasēm III Eiropas spēlēs Krakovā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas 3x3 basketbola izlasei, kuras sastāvā ir Francis Lācis, Kristaps Gludītis, Zigmārs Raimo un Kārlis Apsītis, izdevies iekļūt Eiropas spēļu turnīra finālā.

Pusfinālā cīņā Latvijas izlase ar rezultātu 21:19 pārspēja Eiropas spēļu saimnieci Poliju. Finālā plkst.22.35 būs mačs ar Beļģijas un Vācijas pusfināla stiprāko komandu.

Latvijas komandai astoņus punktus guva Lācis, kurš nepilnas divas minūtes pirms mača beigām realizēja uzvaru nesošo tālmetienu. Septiņi punkti, seši no tiem ar tālmetieniem, bija Gludītim, piecus guva Apsītis, bet vienu - Raimo.

Pirms tam ceturtdaļfinālā latvieši ar rezultātu 21:18 pārspēja Lietuvas 3x3 basketbolistus.

D apakšgrupā latviešu uzvarēja trīs no divām spēlēm un ieguva pirmo vietu. Ceturtdaļfināliem kvalificējās astoņas no 16 apakšgrupu fāzes dalībniecēm.

Eiropas trešajās spēlēs Latviju pārstāv 96 sportisti 17 sporta veidos.

Sacensības no 21.jūnija līdz 2.jūlijam notiek Krakovā un citās Mazpolijas vojevodistes pilsētās.

Eiropas spēles notiek reizi četros gados. Pirmās spēles notika 2015.gadā Baku, bet otrās - 2019.gadā Minskā.