"Briedis pret Briedi" - klajā nācis dokumentāls seriāls par bokseri Mairi Briedi

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 4
Foto: Publicitātes foto

Go3 televīzijā klajā nācis dokumentāls seriāls "Briedis pret Briedi" par Latvijas izcilāko bokseri Mairi Briedi, portālu TVNET informēja "TV3 Group Latvia".

Maira Brieža vārdu Latvijā zina ikviens - bokseris, kurš karjeras laikā sasniedzis neticamas virsotnes un pacēlis sporta veidu jaunā līmenī, taču sāpīgāko nokdaunu saņēma pats no savas dūres.

Sandija Semjonova dokumentālajās sērijās "Briedis pret Briedi" skatītājiem būs iespēja izsekot, kā apbrīnots sportists un čempions nokļuva kritikas ēnā. Seriāls skatāms Go3 televīzijā. Jaunas epizodes (kopumā sešas) iznāks katru otrdienu.

Maira Brieža karjera ir viens no pretrunīgākajiem stāstiem Latvijas sporta vēsturē. Viņa reputācija karjeras augstākajā punktā bija teju nevainojama. Priekšzīmīgs sportists, kurš, neskatoties uz sasniegumiem, turpina strādāt par policistu, priekšplānā nostāda ģimeni, kā arī pēc uzvaras apbur Latvijas fanus ar devīzi "Mans dopings ir mana tauta!"

"Kad pirms četriem gadiem sākām šo stāstu, Mairis bija viens no mīlētākajiem sportistiem Latvijā. Viens no retajiem, kurš varēja vienatnē piepildīt "Arēna Rīga". Dokumentālā filma bija plānota kā varoņa stāsts par mūsu Lāčplēsi," stāsta seriāla režisors Sandijs Semjonovs.

Kā dažu gadu laikā tautas varonis var nonākt tik pretrunīgi vērtētā pozīcijā? Arī šajā pavērsienā Mairim bija tikpat liela loma kā viņa uzvarās. Jokus izpelnījās Maira savdabīgais sociālo tīklu saturs un izmisīgie centieni uz cīņu pierunāt skandalozo blogeri Džeiku Polu, taču humors pārvērtās dusmās, kad sekoja Maira aktivitātes Covid-19 pandēmijas laikā, iestāšanās politikā partijas "Saskaņa" rindās, nostāja Krievijas uzsāktā kara jautājumos un citos jutīgos tematos.

"Krievijas iebrukums Ukrainā visu apgrieza kājām gaisā. Mairis vēlējās palikt pa vidu un nenostājas nevienā pusē. Viņš nenosodīja ļaunumu, kas bija acīmredzams. Nenostājās tautas pusē, kas viņam ticēja," atgādina Semjonovs.

Sešās sērijās tiks apskatīta Maira Brieža karjera no pašiem pirmsākumiem līdz sasniegumu virsotnei. Viņš kļuva par čempionu trīs reizes - līdz šim Baltijas valstīs boksā neviens neko tādu nebija spējis izdarīt.

Sērijās tiek uzrunāti līdzgaitnieki, konkurenti un cilvēki, kas bijuši Mairim līdzās. Tiek meklētas atbildes, vai boksa karalis pats sevi iedzina strupceļā un pats sevi nogāza no troņa.

Dokumentālā sērijas veidotas studijā "Skuba films". Par režiju rūpējās Sandijs Semjonovs un Matīss Spaile, bet montāžu nodrošināja Jānis Orbidāns. Operatori: Jānis Indriks, Artūrs Liepiņš, Ģirts Straustiņš, Oto Ailts, Jēkabs Vilkārsis un citi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 4

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu