Latvijas U-19 futbolistes trešo reizi pēc kārtas izcīna Baltijas kausu

Futbola bumbas
Futbola bumbas Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas U-19 sieviešu futbola izlase svētdien Rīgā Baltijas kausa otrajā mačā izcīnīja uzvaru un trešo reizi pēc kārtas turnīru noslēdza pirmajā vietā, , vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvija ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja vienaudzes no Lietuvas.

Pēc līdzvērtīgas mača sākuma Latvijas izlasi 32. minūtē vadībā izvirzīja Marina Teļukeviča, kurai izdevību ar precīzu piespēli izkārtoja Nikola Preijere.

Puslaika izskaņā pēc kļūdas aizsardzībā sava komanda bija jāglābj vārtsardzei Elzai Renātei Strazdiņai, bet otrā laukuma galā neilgi pēc tam Preijere dubultoja pārsvaru, kad pēc Amēlijas Lipšānes caurgājiena viņa pirmā tika pie vārtsardzes atvairītās bumbas.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase kontrolēja laukumā notiekošo un radīja labākas vārtu gūšanas iespējas. Spēles 70. minūtē Lietuvas komandai uzspīdēja veiksme, kad bumba, pateicoties stipram vējam, atrada ceļu vārtos no stūra sitiena un lika laukumā uz maiņu nākušajai Madarai Matrevicai kapitulēt.

Pirmajā mačā latvietes trešdien ar 3:0 uzvarēja Igauniju, bet lietuvietes pirms tam ar 0:1 piekāpās igaunietēm.

Liene Vāciete dalībai turnīrā izvēlējusies spēlētājas no desmit pašmāju klubiem.

Šī vecuma Latvijas izlase Baltijas kausa izcīņā uzvarējusi iepriekšējās divas reizes pēc kārtas.

Latvijas U-19 izlase nesen uzzināja savas pretinieces 2024.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B līgas pirmajā kārtā - komanda pretiniekos sev ieguva Bulgāriju un Horvātiju, kas abas iepriekšējā ciklā atstāja A līgu, kā arī Gruziju. Turnīra mājinieki tiks noteikti atsevišķi, bet spēles paredzētas kādā no pieejamajiem izlašu logiem periodā no augusta līdz decembrim.

Latvijas U-19 sieviešu futbola izlases kandidātes:

Vārtsardzes: Madara Matrevica ("Metta"), Elza Renāte Strazdiņa ("Jelgava", "Liepājas FS");

Aizsardzes: Anna Hropataja, Darja Fiošina, Marina Teļukeviča (visas - "SFK Rīga"), Katrīna Augustāne ("Metta"), Dārta Šteinberga ("Rīgas FS"), Evelīna Jaunslaviete ("Gulbene", "Auda"), Tatjana Jakovele ("Super Nova"), Loreta Dārta Auziņa ("Olaine");

Pussardzes: Sofija Gluščuka, Amēlija Lipšāne (abas - "Metta"), Monta Ščucka ("Auda"), Nikola Preijere, Kristiāna Estere Punga (abas - "Olaine"), Alīna Ansone ("SFK Rīga"), Patrīcija Brazauska ("Iecava"), Emija Emīlija Saule ("Liepājas FS");

Uzbrucējas: Santa Sanija Vuškāne ("Iecava"), Elīza Paula Sīpola ("Metta").