Rūne iekļūst Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā

TVNET/LETA/AFP
Holgers Rūne
Holgers Rūne Foto: AFP/SCANPIX

Norvēģijas tenisists Holgers Rūne sestdien atspēlējās un piecu setu cīņā nodrošināja vietu Vimbldonas čempionāta ceturto kārtu jeb astotdaļfinālu, kuru droši sasniedza arī pasaules pirmā rakete spānis Karloss Alkarass.

Rūne, kurš pasaules rangā ieņem sesto vietu un ar tādu pašu numuru izsēts turnīrā, trešās kārtas mačā ar 6-3, 4-6, 3-6, 6-4, 7-6 (10:8) pārspēja spāni Alehandro Davidoviču Fikinu (ATP 34.).

20 gadus vecais norvēģis nākamajā sacensību kārtā spēkosies ar amerikāni Frensisu Tiafo (ATP 10.) vai bulgāru Grigoru Dimitrovu (ATP 24.).

Savukārt Alkarass trešajā kārtā četru setu cīņā ar 6-3, 6-7 (6:8) 6-3, 7-5 guva panākumu pār Čīles sportistu Nikolasu Jeri (ATP 35.).

Četri seti astotdaļfināla sasniegšanai bija nepieciešami arī neitrālajam tenisistam Daņiilam Medvedevam (ATP 3.), kurš ar 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 bija pārāks pār ungāru Martonu Fučoviču (ATP 67.).

Tikmēr Grieķijas tenisists Stefans Cicips (ATP 5.) izcīnīja uzvaru trīs setos, ar 6-4, 7-6 (7:5) 6-4 apspēlējot Serbijas pārstāvi Laslo Djeri (ATP 50.).

Vēl astotdaļu sasniedza amerikānis Kristofers Jūbenks (ATP 43.), kurš trīs setos, katrā no tiem aizvadot taibreiku, ar 7-6 (7:5), 7-6 (7:3), 7-6 (7:2) uzvarēja Austrālijas tenisistu Kristoferu O'Konelu (73.).

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs - Vimbldonas čempionāts - norisināsies līdz 16.jūlijam.