Dzenītim 5. vieta Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā

Vieglatlētikas skrejceļš stadionā (ilustratīvs attēls)
Vieglatlētikas skrejceļš stadionā (ilustratīvs attēls) Foto: Zane Bitere/LETA

Sestdien Espo Eiropas U-23 čempionātā vieglatlētikā trīssoļlēcējs Sandis Dzenītis sasniedza jaunu personīgo rekordu 16.00m, izcīnīdams augsto 5. vietu. Līdz šim sportists bija lecis 15,55m tālu.

Dzenītis pamatsacensībām ar 15,32 metrus tālu lēcienu bija kvalificējies kā pēdējais no 12 dalībniekiem.

Tomēr sestdien pēc 15,01 un 15,12 metrus tāliem lēcieniem trešajā sasniedza personisko rekordu 15,69 metri un ar astoto labāko rezultātu iekļuva finālā.

Arī pēdējos trijos lēcienos Latvijas sportistam bija augšupejoša līkne. Pēc 15,02 un 15,45 metrus tāliem lēcieniem pēdējā latvietis ar 0,8 metru sekundē lielu pavēju pirmo reizi karjerā sasniedza 16 metru robežu, pakāpdamies uz piekto vietu.

Līdzšinējais sportista personiskais rekords bija Eiropas komandu čempionātā jūnijā sasniegtie 15,55 metri.

Uzvaru ar 16,40 metru tālu lēcienu izcīnīja Francijas pārstāvis Simons Gors, otrais ar 16,24 metriem bija zviedrs Gābriels Valmārks, bet trešais ar 16,16 metriem - turks Batuhans Džakirs.

Par sešiem centimetriem Dzenīti apsteidza arī austrietis Endiorass Kinglijs.

Kaudze pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 64,22 metru tālumā, otrajā sasniedza 70,34 metrus, bet trešais mēģinājums palika neieskaitīts, ierindojoties 13.vietā.

Uzvaru ar sezonas labāko rezultātu Eiropas U-23 sportistu vērtējumā 83,04 metri pēdējā mēģinājumā izcīnīja ukrainis Arturs Felfners, labāko rezultātu sasniedzot pēdējā mēģinājumā, kā arī vēl divreiz metot šķēpu tālāk par 82 metriem.

Sudraba medaļu ar 79,77 metriem ieguva soms Topiass Laine, bet bronzu ar personisko rekordu 77,23 metri - itālis Mikele Fina, kurš par četriem centimetriem apsteidza vēl vienu somu sportistu Janni Lespi.

Oskars Grava nepārvarēja kvalifikācijas kārtu 200 metru skriešanā. Savā skrējienā viņš ar rezultātu 21,28 sekundes ieņēma piekto vietu.

Pusfinālam kvalificējās katra no pieciem skrējieniem divi ātrākie sportisti, kā arī seši ātrākie no pārējiem skrējējiem. Līdz pusfinālam Gravam pietrūka 0,15 sekunžu.

Jau ziņots, ka sestdien rīta sesijā pamatsacensībās kārtslēkšanā iekļuva Valters Kreišs, bet 22.vietu tāllēkšanā, neiekļūstot pamatsacensībās, ieņēma Kitija Paula Melnbārde.

Eiropas U-23 čempionāts vieglatlētikā, kurā startē sportisti, kas dzimuši no 2001. līdz 2003.gadam, Somijas pilsētā Espo norisināsies līdz 16.jūlijam.