Lielbārži izcīna trešo vietu pasaules čempionāta posmā

Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži
Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži Foto: WSC (FIM Sidecar Motocross World Championship)

Latvijas motosportisti Daniels un Bruno Lielbārži svētdien Lielbritānijā izcīnīja trešo vietu pasaules motokrosa ekipāžu čempionāta posmā, meistarsacīkstēs kāpjot uz goda pjedestāla pirmo reizi.

Sezonas 11.posmā 17 gadus vecie brāļi sestdien kvalifikācijā savā braucienā ieņēma otro vietu.

Svētdien pirmajā braucienā Lielbārži pēc pirmā apļa atradās ceturtajā vietā, taču turpinājumā pakāpās uz trešo pozīciju, kuru nosargāja līdz brauciena beigām. Otrajā braucienā Latvijas ekipāža palika uzreiz ārpus labāko trijnieka, finišējot ceturtajā vietā.

Divu braucienu summā Lielbārži tika pie 38 punktiem, kas deva trešo vietu sezonas 11.posmā. Pirmo vietu ar 47 punktiem ieņēma nīderlandietis Etjēns Bakss un čehs Ondržejs Čermāks, bet otrajā pozīcijā ar tikpat punktiem ierindojās Beļģijas braucējs Marvina Vanlušena ar "kantētāju" Nikolā Musē no Francijas.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pirmo vietu ar 446 punktiem ieņem Vanlušens ar Musē, otrie ar 428 punktiem ir Bakss un Čermāks, bet labāko trijnieku noslēdz nīderlandieši Kūns Hermanss un Bens van den Bogārts ar 345 punktiem.

Latvieši ar 274 punktiem ieņem piekto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā kopā ar atcelto posmu Kramolīnā paredzēti 14 posmi.