Spānis Martins 20 kilometru soļošanā uzvar pasaules čempionātā vieglatlētikā

TVNET/LETA/DPA
Alvaro Martins
Alvaro Martins Foto: Reuters/ScanPix

Spānijas sportists Alvaro Martins sestdien Budapeštā kļuva par 2023.gada pasaules čempionāta vieglatlētikā pirmā titula ieguvēju, uzvarot 20 kilometru soļošanā.

Negaisa dēļ sacensību sākums tika aizkavēts par divām stundām, pēc tam sportistiem sacenšoties lietainos laikapstākļos.

Martins solo vadībā bija sacensību pēdējos kilometros un finišēja vienā stundā 17 minūtēs un 32 sekundēs. Septiņas sekundes zaudēja zviedrs Perseuss Karlstrēms, bet vēl astoņas sekundes atpalika brazīlietis Kaju Bofims.

29 gadus vecais Martins laboja personīgo rekordu, bet nākamie pieci aiz viņa finišējušie sportisti sasniedza jaunus nacionālos rekordus.

Iepriekšējo divu čempionātu uzvarētājs Tošikadzu Jamaniši no Japānas tika apsteigts par apli un samierinājās ar 24.vietu, bet olimpiskais čempions Masimo Stano no Itālijas izstājās.

Sestdien čempioni tiks noskaidroti arī 10 000 metru skrējienā sievietēm, lodes grūšanā vīriešiem un 4x400 metru stafetē.

Pasaules meistarsacīkstēs, kas Budapeštā norisināsies līdz 27.augustam, piedalīsies apmēram 2000 sportistu no 200 valstīm, tajā skaitā deviņi Latvijas vieglatlēti