VIDEO Latvijas pludmales volejbolistu duets Fokerots/Bulgačs Eiropas U-20 čempionātā izcīna bronzas medaļu

Latvijas pludmales volejbolistI: Fokerots un Bulgačs
Latvijas pludmales volejbolistI: Fokerots un Bulgačs Foto: Artūrs Stiebriņš/ Latvijas Volejbola federācija

Latvijas duets Kristiāns Fokerots/Olivers Bulgačs svētdien Rīgā notiekošajā Eiropas U-20 čempionātā pludmales volejbolā izcīnīja bronzas medaļas.

Latvieši, kuri turnīrā bija izsēti ar pirmo numuru, cīņā ar Polijas pludmales volejbolistiem Filipu Lejavu un Šimonu Betu (15.) atspēlējās pēc zaudēta pirmā seta un svinēja uzvaru ar 2-1 (19:21, 21:14, 15:9).

Jau ziņots, ka pusfinālā Fokerots un Bulgačs ar 0-2 (15:21, 15:21) piekāpās Francijas sportistiem Artūru Kanē un Teo Rotā (4.).

Otrā pusfinālā Austrijas duets Timo Hammarbergs/Tims Bergers (3.) ar 2-1 (23:25, 21:10, 15:7) pieveica poļus Filipu Lejavu un Šimonu Betu (15.).

Finālā Kanē un Rotā ar 2-0 (26:24, 21:15) pieveica Hammarbergu/Tims Bergeru.

Sieviešu turnīrā par čempionēm kļuva Polijas pludmales volejbolistes Malgožata Cezkovska un Uršula Lunio, kuras finālā ar 2-1 (21:17, 13:21, 15:11) pieveica Šveices duetu Miriela Bosāra/Leona Kernena.

Cīņā par trešo vietu dvīņumāsas Anna un Katerina Pavelkovas no Čehijas ar 2-0 (21:11, 21:17) sagrāva Austrijas duetu Lija Bergere/Lillija Hoenauere.

Jau ziņots, ka svētdien zaudējumu sieviešu sacensībās cieta Līva Ēbere/Deniela Konstantinova, ieņemot dalītu septīto vietu, bet vīriešu turnīrā Dāvis Teteris un Ernests Gūtmanis ieņēma dalītu 13.vietu.

Fokerots/Bulgačs, Teteris/Gūtmanis un Ēbere/Konstantinova savās grupās svinēja trīs uzvaras trijās spēlēs un izslēgšanas turnīra cīņas sāka ar otro kārtu - astotdaļfinālu.

Dalītā 25.vietā turnīru noslēdza Matīss Šalkovskis/Kārlis Jaundžeikars (29.), bet dalītā 29.pozīcijā - Kitija Martini-Ādamsone/Bonija Runce (28.) un dvīņumāsas Karmena un Katrīna Strukas (27.).

Pamatturnīra spēlēs piedalījās 34 valstu pārstāvji.

Pagājušajā gadā Turcijas pilsētā Izmirā Konstantinova/Ēbere kļuva par Eiropas U-20 meistarsacīkšu vicečempionēm, bet Fokerots/Bulgačs izcīnīja dalītu devīto vietu.