FOTO un VIDEO Pasaules vieglatlētikas čempionātā augstlēkšanā triumfē "šovmens" Tamberi (1)

Itālijas augstlēcējs Džanmarko Tamberi otrdien Budapeštā pasaules vieglatlētikas čempionātā triumfēja augstlēkšanā. Pārsteidzošu uzvaru diska mešanā izcīnīja sportiste no Havaju salām.

Olimpiskais čempions Tamberi uzvaru izcīnīja ar pirmajā mēģinājumā pārvarētu latiņu 2,36 metru augstumā.

Ar otro mēģinājumu 2,36 metrus pārvarēja amerikānis Džuvons Herisons, gūstot karjeras lielāko panākumu, bet bronzas medaļu nopelnīja katarietis Mutazs Esa Baršims, kurš ar pirmo mēģinājumu pārvarēja 2,33 metru augstumā novietotu latiņu, pēc trim čempiona tituliem ierindojoties trešajā vietā.

Iespējams, sporta faniem mazāk zināmā ASV sportiste Laulauga Tasaga, otrdien Budapeštā pasaules vieglatlētikas čempionātā izcīnīja pārsteidzošu uzvaru diska mešanā, priekšpēdējā mēģinājumā sasniedzot personisko rekordu 69,49 metri. Sacensību favorīte horvātiete Sandra Perkoviča palika vien piektā.

Otrā finišēja olimpiskā čempione no ASV Valerija Olmena, kura pirms gada Jūdžinā bija trešā. Viņa ceturtajā mēģinājumā disku raidīja 69,23 metru tālumā.

Bronzas medaļu saņems pasaules eksčempione no Ķīnas Biņa Fena, kuras rezultāts pēdējā mēģinājumā bija 68,20 metri.

Divkārtējā olimpiskā un pasaules čempione, kā arī seškārtējā Eiropas meistarsacīkšu uzvarētāja horvātiete Sandra Perkoviča ar rezultātu 66,57 metri ierindojās piektajā vietā.

Pasaules rekordiste Fenijiete Feita Kipjegona otrdien Budapeštā pasaules vieglatlētikas čempionātā uzvarēja 1500 metru skrējienā.

Divkārtējā olimpiskā čempione šajā disciplīnā izcīnīja trešo uzvaru pasaules čempionātos, sasniedzot rezultātu trīs minūtes un 54,87 sekundes.

Sudraba medaļu izcīnīja etiopiete Diribe Veltedži (3:55,69), bet bronzas - Nīderlandi pārstāvošā Etiopijā dzimusī Sifana Hasana (3:56,00).

Marokas vieglatlēts Sufiane el Bakali otrdien Budapeštā pasaules vieglatlētikas čempionātā uzvarēja 3000 metru kavēkļu skrējienā, nosargājot pirms gada izcīnīto titulu.

Viņa rezultāts ir astoņas minūtes un 3,53 sekundes.

Otro vietu ieņēma čempiona pēdējos 200 metros apdzītais pasaules rekordists no Etiopijas Lameha Girma, kurš otrais ir finišējis pēdējos trijos pasaules čempionātos un Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt trešo vietu nosargāja kenijietis Abrahams Kibivots, kuram kritiens pēdējā apļa sākumā patraucēja cerībām sasniegt ko vairāk (8:11,79).

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti, otrdien nestartējot.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27.augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.