Skriešanas čempionātā Rīgā startēs arī trīskārtējā pasaules čempione 1500 metros Kipjegona

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Zvaigžņotu izlasi startam pasaules skriešanas čempionātā Rīgā pieteikusi Kenijas izlase un tās sastāvā iekļauta arī vakar Budapeštā par trīskārtējo pasaules čempioni 1500 metros kļuvusī Feita Kipjegona, vēsta sacensību organizatori.

Kenijas izlase dalībai skriešanas čempionātā Rīgā pieteikusi 22 sportistus, kuru vidū ir pasaules un olimpiskie čempioni dažādās distancēs un pasaules rekordisti.

Kipjegona plāno startēt jūdzes skrējienā (1609 metri). Savukārt, divi citi jūdzes distancei Rīgā pieteiktie Kenijas izlases dalībnieki Abels Kipsangs un Reinolds Čerujots šovakar Budapeštā startēs pasaules čempionāta finālā 1500 metros, pretendējot uz pasaules čempiona titulu.

Kenijas izlases rindās jūdzes distancē sievietēm startēs arī Nellija Čepčirčira, Beatrise Čepkoeča, bet vīriešu konkurencē arī Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs 1500 metros Timotijs Čerujots.

Savukārt piecu kilometru distancē dāmām, kur uz starta dosies arī vadošā Latvijas skrējēja Agate Caune, Kenijas izlases pieteikumā ir Āfrikas čempione Karolīna Njaga, pagājušā gada pasaules vicečempione Beatrise Čebeta un Liliāna Kasaita Rengeruka. Vīriešu konkurencē startēs pagājušā gada pasaules vicečempions Džeikobs Krops, Nikolass Kimels un Kornēlijs Kembojs.

Pusmaratonā Keniju sieviešu konkurencē pārstāvēs Tokijas olimpisko spēļu maratona čempione, divkārtējā pasaules čempione pusmaratonā, Bostonas un Ņujorkas maratonu uzvarētāja Peresa Džepčirčira, kā arī Irēne Kamaisa, Katrīna Relīne, Margarēta Kipkemboja un Žanete Čepngetiča, bet vīriešu konkurencē - Bernards Kibets, Aleksandrs Mutiso, Sebastjans Savē, šī gada pasaules vicečempions 10 000 metros Daniels Ebenjo un Čārlzs Langats.

Čempionāts būs nozīmīgākais vieglatlētikas un tautas sporta notikums Baltijas valstu vēsturē, kurā varēs piedalīties ne tikai elites atlēti un pasaules čempioni, bet ikviens skriešanas entuziasts, skolēni un ģimenes ar bērniem.

Pasaules čempionāts skriešanā Rīgā norisināsies šī gada 30. septembrī un 1. oktobrī, pirmo reizi pasaules vēsturē trīs distancēs pulcējot gan pasaules izcilākos skrējējus, gan arī skriešanas entuziastus un ģimenes ar bērniem no vairāk nekā 100 pasaules valstīm.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu