Piektdien pasaules čempionātā vieglatlētikā startēs pieci Latvijas šķēpmetēji

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā
Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā Foto: EPA/Scanpix

Piektdien Budapeštā pasaules čempionātā vieglatlētikā Latvijas šķēpmetējas Līna Mūze-Sirmā un Anete Kociņa cīnīsies par medaļām, bet Gatis Čakšs, Patriks Gailums un Rolands Štrobinders sacentīsies kvalifikācijas sacensībās.

Kvalifikācijas sacensību A grupā plkst.11.10 pēc Latvijas laika startēs Čakšs un Gailums, bet B grupā plkst.12.45 - Štrobinders, sacensības tiešraidē translējot televīzijas kanālam LTV7.

Labākais rezultāts no Latvijas šķēpraižiem šogad ir Gailuma sasniegtais personiskais rekords 84,05 metri, kas 37 šķēpraižu konkurencē viņam ļauj ierindoties 14.vietā.

Štrobinders ar 82,55 metriem sasniedzis 22. labāko rezultātu, bet Čakšs ar 80,44 metriem - 32.vietu.

Štrobinderam šis ir piektais pasaules čempionāts, pagājušogad ieņemot 15.vietu, Čakšs startē savās otrajās pasaules meistarsacīkstēs pēc 2019.gadā izcīnītās 21.vietas, bet Gailums debijā šāda ranga sacensībās pagājušajā gadā Jūdžinā finišēja 13.vietā.

Plkst.21.20 pēc Latvijas laika sāksies pamatsacensības šķēpa mešanā sievietēm, kurās startēs Mūze-Sirmā un Kociņa, mačus tiešraidē translējot televīzijas kanālam LTV7.

Mūze-Sirmā kvalifikācijas sacensībās pēdējā mēģinājumā izpildīja kvalifikācijas normatīvu (61,50 metri), raidot šķēpu 63,50 metru tālumā, bet Kociņa kvalifikācijas B grupā ar rezultātu 61,27 metri kā astotā labākā kvalifikācijas sacensību dalībniece iekļuva pamatsacensībās.

No pamatsacensību dalībniecēm Mūzei-Sirmajai ar 64,78 metriem ir šogad trešais labākais rezultāts, bet Kociņa ar 62,75 metriem ieņem piekto vietu.

Mūze-Sirmā pasaules meistarsacīkstēs ir startējusi trīsreiz, pirms gada Jūdžinā ieņemot sesto vietu, bet Kociņai šīs ir trešās pasaules meistarsacīkstes, labāko rezultātu sasniedzot 2017.gadā, kad viņa ierindojās 13.vietā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27.augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu