Latvijas šķēpmetēji pasaules čempionātā paliek ārpus labāko divdesmitnieka

Papildināts
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Patriks Gailums
Patriks Gailums Foto: Reuters/ScanPix

Latvijas šķēpmetēji Patriks Gailums, Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders piektdien pasaules čempionātā vieglatlētikā nepārvarēja kvalifikāciju, ieņemot vietas ārpus labāko divdesmitnieka.

(Papildināts viss teksts.)

Lai kvalificētos pamatsacensībām, šķēpmetējiem bija jāizpilda vismaz 83 metrus tāls metiens vai jāiekļūst labāko divpadsmitniekā no divām kvalifikācijas grupām.

A grupā Gailums pirmajā piegājienā šķēpu meta 77,20 metrus tālu, otrajā - 77,43 metrus, bet trešais mēģinājums viņam nebija ieskaitīts. Čakšam pēc neveiksmīga pirmā mēģinājumā nākamajos divos padevās 72,34 un 73,42 metrus tāli metieni.

B grupā Štrobinders savu labāko rezultātu sasniedza pirmajā mēģinājumā, kad šķēpu meta 74,46 metru tālumā, turpinājumā viņam 73,98 metrus tāls metiens un viens neieskaitīts mēģinājums.

Kvalifikācijas noslēgumā Gailumam bija 21. vieta, Štrobinderam 29. pozīcija un Čakšam 33. vieta no startējušiem 35 šķēpraižiem.

Atlasē labāko rezultātu uzrādīja indietis Nērajs Čopra, kurš šķēpu meta gandrīz sešus metrus tālāk par normatīvu - 88,77 metri. 83 metru robežu pārvarēja arī pakistānietis Aršads Nadēms (86,79) un čehs Jakubs Vadlejhs (83,50).

Lai iekļūtu pamatsacensībās ar 12. rezultātu, šķēpu vajadzēja raidīt vismaz 79,78 metrus tālu.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāv deviņi vieglatlēti, piektdien vakara sesijā finālā startējot Līnai Mūzei-Sirmajai un Anetei Kociņai.

Meistarsacīkstes norisināsies līdz 27. augustam, tajās piedaloties vairāk nekā 2000 vieglatlētiem no 202 pasaules valstīm.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu