Video ⟩ Līdz nokritīs riteņi. Leģendārais skeitborda pionieris Tonijs Hauks

TVNET Sports
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Tonijs Hauks
Tonijs Hauks Foto: Reuters/ScanPix

Tonijs Hauks ir pats pazīstamākais skeiteris pasaulē. Tieši viņš izgudrojis vairākus skeitborda trikus, kuri ir aktuāli vēl līdz šai dienai. Lai arī Hauks jau labu laiku kā noslēdzis karjeru, viņa vārds aizvien ir viens no ietekmīgākajiem skeitborda pasaulē.

Hauks ir mūsdienu vertikālā skeitborda pionieris. 1999. gada X-Games sacensībās viņš pirmo reizi izpildīja The 900 (900 grādu jeb divarpus apgriezienus gaisā). Tas bija elpu aizraujošs brīdis, kas skeitbordā pavēra jaunu dimensiju.

Pēc trika izpildīšanas, kas ar pirmo piegājienu gan neizdevās, Hauks neslēpa sajūsmu: "Šī ir labākā diena manā dzīvē!"

Hauks uzauga Sandjego un bērnības dienās bija hiperaktīvs, kā arī ļoti prasīgs, pat neapmierināts ar sevi. Viņš bija apveltīts ar gaišu galvu un uz savu vienaudžu fona izcēlās ar neparasti augstu IQ. Viņa vecāki atbalstīja nodarbošanos ar skeitbordu, jo tas bija veids, kā Haukam izlikt savu neizsīkstošo enerģiju.

Skeitbords kļuva par Hauka sirdslietu, un viņam padevās braukšana ar dēli. Jau 14 gadu vecumā viņš kļuva par profesionālu skeitbordistu. Pāris gadus vēlāk Hauks tika pie vairākiem nozīmīgiem sponsorēšanas līgumiem. 12 gadus pēc kārtas viņš kļuva par Nacionālās skeitborda asociācijas pasaules čempionu.

Video: Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Savas ilgās karjeras laikā Hauks ieguva teju visas prestižākās skeitborda balvas. Arī pēc sportista gaitu beigšanas Hauks turpina darboties skeitbordā, lai veicinātu šī sporta veida popularitātes attīstīšanu visā pasaulē. Par saviem un izveidotā fonda līdzekļiem viņš palīdzējis izveidot skeitborda parkus vairākos nelabvēlīgos rajonos.

Savas dzīves laikā Hauks paveicis arī daudzas un dažādas lietas, kas var šķist neprātīgas, un arī tieši tas šo skeitborda leģendu padara par unikālu personību.

Pirms diviem gadiem Hauks nāca klajā ar īpašu skeitborda dēļu sēriju, kuras veidošanā tika izmantotas viņa asinis. Dzērienu kompānija "Liquid Death" nodemonstrēja procesu, kā tika izveidoti šie skeitbordi. Pēc tam, kad asinis tika izvadītas no Hauka vēnas, tās tika iejauktas sarkanā krāsā, ko izmantoja, lai pārklātu 100 skeitborda dēļus. Viens skeitbords izmaksā 500 ASV dolārus (425 eiro).

Nopelnīto naudu izmantoja divām labdarības organizācijām.

Balstoties uz Toniju Hauku, viņa vārdā izdotas arī vairākas videospēles, kas guvušas lielu popularitāti. Tāpat Hauks kā varonis piedalījies vairākās filmās, dažādos TV šovos un kopumā atstājis ievērojamu mantojumu skeitborda pasaulē.

2009. gadā Hauks tika uzņemts Skeitborda slavas zālē.

Par Hauku ir izveidota dokumentālā filma, kurā atainota viņa privātā dzīve, karjera un attiecības ar skeitbordu. Tajā iekļauti iepriekš neredzēti kadri, kā arī intervijas ar pasaules skeitborda figūrām.

2022. gadā HBO laida klajā dokumentālo filmu par Toniju Hauku. Skeitborda gardēži iedvesmojošo stāstu var noskatīties "LMT Viedtelevīzijā".

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu