Alvaress kaldina Mančestras "City" uzvaru Čempionu līgas spēlē

Mančestras "City" futbolists Hulians Alvaress
Mančestras "City" futbolists Hulians Alvaress Foto: AP/Scanpix

Hulians Alvaress ar diviem gūtiem vārtiem kaldināja Mančestras "City" futbolistu uzvaru Čempionu līgas mačā, kamēr citā spēlē panākumu izcīnīja Parīzes "Saint-Germain" (PSG).

Pagājušās sezonas čempione "City" G apakšgrupas spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:1) guva panākumu pār Belgradas "Crvena Zvezda".

Lai gan Mančestras komanda pirmajā puslaikā vairāk centās uzbrukt, Belgradas futbolisti pirmie guva vārtus, kad puslaika izskaņā pretuzbrukumu veiksmīgi noslēdza Osmans Bukari, pārspējot pretinieku vārtsargu.

Otrā puslaika ievadā "City" vajadzēja nedaudz vairāk kā minūti, lai izlīdzinātu rezultātu, pēc Ērlinga Holanna piespēles precīzam esot Hulianam Alvaresa, kurš 13 minūtes vēlāk tika pie saviem otrajiem vārtiem mačā. Otrā puslaika turpinājumā 3:1 panāca Rodri.

Citā G apakšgrupas mačā otrdien "Leipzig" viesos ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja Bernes "Young Boys".

Trešajā minūtē vadībā izvirzījās viesu komanda, kad ar galvu mājinieku vārtos bumbu raidīja Muhames Simakans. Bernes komanda panāca neizšķirtu 33.minūtē, "Leipzig" vārtsargu pārspējot Mešakam Elijam.

74.minūtē ar tālu sitienu "Leipzig" vienu vārtu pārsvaru panāca Ksavers Šlāgers, bet kompensācijas laikā otrajā minūtē pretuzbrukumā trešos Leipcigas komandas vārtus guva Benjamins Šeško.

Savukārt F apakšgrupā PSG mājas spēlē ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja Dortmundes "Borussia".

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrā puslaika ievadā Parīzes vienība tika pie 11 metru soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Kilians Mbapē, bet nepilnas deviņas minūtes vēlāk spēles 58.minūtē pārsvaru dubultoja Ahrafs Hakimi.

Otrdien tikās arī pārējās divas F grupas vienības "AC Milan" un Ņūkāslas "United", kuru mačs noslēdzās bez gūtiem vārtiem ar rezultātu 0:0 (0:0).

14.minūtē milāniešiem bija iespēja izvirzīties vadībā, taču pēc tam, kad pirmais pie bumbas pretinieku vārtu priekšā bija Olivjē Žirū, Ņūkāslas komandas vārtsargs veiksmīgi atvairīja sitienu. Puslaika izskaņā vēl mājinieku vārtus mēģināja iekarot Ņūkāslas futbolisti, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Otrajā puslaikā abas komandas mēģināja izraut uzvaru līdz pat spēles laika beigām, un kompensācijas laika izskaņā "United" vēl tika pie stūra sitiena, taču pēdējo uzbrukumu veiksmīgi apturēja "AC Milan" vārtsargs.

E apakšgrupā Romas "Lazio" savā laukumā spēlēja neizšķirti pret Madrides "Atletico", mačam noslēdzoties ar rezultātu 1:1 (0:1).

Pirmajā puslaikā 29.minūtē vadībā izvirzījās Madrides komanda, kad Pablo Barjosa sitienu neveiksmīgi mēģināja apturēt viens no "Lazio" spēlētājiem, palīdzot bumbai nonākt mājinieku vārtos.

Romas vienībai izdevās panākt neizšķirtu tikai otrā puslaika kompensācijas laika piektajā minūtē. "Lazio" uzbrukumam pievienojās arī vārtsargs Ivans Provedels, kurš no tuvas distances, sitot bumbu ar galvu, pārspēja pretinieku vārtsargu.

Tikmēr citā E grupas mačā Roterdamas "Feyenoord" savā laukumā ar rezultātu 2:0 (1:0) uzvarēja Glāzgovas "Celtic".

Kalvins Stengss bija precīzs pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē un izvirzīja vadībā mājiniekus.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 20 minūtēm Roterdamas komanda neizmantoja iespēju dubultot pārsvaru, 11 metru soda sitienu neprecīzi izpildot Igoram Paišāu, bet vēl piecas minūtes vēlāk vārtu guvums netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

76.minūtē "Feyenoord" tomēr panāca 2:0, viesu vārtos bumbu raidot Alirezam Džahanbahšam. Spēles laika izskaņā Roterdamas komanda vēlreiz bija precīza, taču sitiens netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

H apakšgrupas mačā "Barcelona" mājās ar rezultātu 5:0 (3:0) sagrāva Čempionu līgas debitanti "Antwerp".

Spānijas vienība guva pirmos vārtus 11.minūtē, kad precīzs bija Žuāu Fēlikss, bet vēl pēc astoņām minūtēm pēc viņa piespēles pārsvaru dubultoja Roberts Levandovskis.

22.minūtē "Barcelona" spēlētājs Rafinja izdarīja sitienu "Antwerp" vārtu virzienā, un, bumbai pēc sitiena vēl pieskaroties pretinieku spēlētājam, laukuma saimnieki tika pie trešajiem vārtiem.

Tikmēr otrajā puslaikā pēc Levandovska piespēles 4:0 panāca Gavi, kamēr 66.minūtē otro reizi pretinieku vārtos bumbu šajā mačā raidīja Fēlikss.

Citā H apakšgrupas spēlē "Porto" izbraukumā ar rezultātu 3:1 (3:1) pārliecinoši uzvarēja Doneckas "Šahtar".

Portugāles vienība izvirzījās vadībā pēc spēlētām astoņām minūtēm, kad precīzs bija Galēnu, taču piecas minūtes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts, viesu vārtos bumbu raidot Kevinam Kelsijam.

Vēl pēc divām minūtēm vienu vārtu pārsvaru "Porto" atguva pirmo vārtu autors, bet 29.spēles minūtē 3:1 panāca Mehdi Taremi.

Doneckas "Šahtar" (Ukraina) - "Porto" (Portugāle) 1:3 (1:3);

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.Čempionu līgas fināls 2024.gada 1.jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.