Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, "VEF Rīga" komandai pieaudzis budžets

TVNET Sports
CopyDraugiem X Whatsapp
Basketbola kluba "VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs (no kreisās) un galvenais treneris Jānis Gailītis
Basketbola kluba "VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs (no kreisās) un galvenais treneris Jānis Gailītis Foto: Edijs Pālens/LETA

Basketbola klubam "VEF Rīga" šosezon budžets būs apmēram 1,7 miljoni eiro, kas ir lielāks nekā iepriekšējos divos gados, trešdien preses konferencē paziņoja prezidents Gatis Jahovičs. ​Pērn kluba budžets bija aptuveni 1,4 miljoni, bet aizpērn 1,2 miljoni eiro.

"VEF Rīga" komandas un basketbola kluba "Ventspils" rēķinā ir 10 valsts čempiona tituli. Rīdzinieku komandas mērķis ir šosezon apsteigt ventspilniekus un kļūt par titulētāko Latvijas basketbola klubu.

2007. gadā tika atjaunots basketbola klubs "VEF Rīga", kas tika dibināts pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās un guva panākumus Padomju Savienības laikā jeb okupācijas gados.

"Mums šī ir ļoti nozīmīga sezona, klubs ir dibināts 1958. gadā, tātad šī ir 65. jubilejas sezona. Šajā gadā varam kļūt par titulētāko komandu Latvijā, izcīnot vienpadsmito čempiontitulu," sacīja Jahovičs.

"Mūsu galvenie mērķi ir uzvarēt Latvijas Basketbola līgā, Latvijas-Igaunijas basketbola līgā un Latvijas kausā, kā arī iekļūt TOP 16 fāzē FIBA Čempionu līgā. Domājam, ka ar pašreizējo sastāvu tas ir sasniedzams un izdarāms," norādīja kluba prezidents.

"Esam spējuši arī palielināt komandas budžetu, tas ir plānots apmēram 1,7 miljonu apmērā. Esam pateicīgi un priecīgi par mūsu ilggadējiem atbalstītājiem – "Balta", "Rietumu Banka", "Virši", kā arī šajā sezonā jaunajiem sponsoriem – "LVBET Scores" un "Intergaz"," pateicību pauda komandas vadītājs.

"Vairāk nekā 90% no finansējuma ir no privātajiem atbalstītajiem. Tāpat esmu priecīgs par esošo sadarbību ar RSU, kā arī šogad sāksim sadarbību ar "Basketbola klasi", šīs sadarbības ietvaros esam atjaunojuši arī Jevgēņija Kisiela stipendiju, kur nodrošināsim 500 eiro dāvanu karti katrā klašu grupā, sākot no 5. līdz 12. klasei, tieši par labām sekmēm mācībās. No šīs dienas iespējams iegādāties biļetes uz mūsu mājas spēlēm."

"VEF Rīga" kapteinis šosezon būs Dairis Bertāns, kurš ir arī Latvijas izlases kapteinis. Komandā viņš atgriezies pēc 10 gadiem leģionāra gaitās Spānijā, Itālijā, Krievijā, Turcijā un neilgi arī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA).

"Prieks atgriezties mājās un būt Latvijā. VEF man vienmēr ir bijis ar īpašu vietu sirdī, kas bija kā lielisks tramplīns karjeras attīstībai. Mēs toreiz ļoti labi spēlējām un piepildījām arēnu, ceru, ka tā būs arī tagad," sacīja Bertāns.

"Ceru, ka spēšu palīdzēt, parādīt un pasniegt mūsu jaunajiem spēlētājiem to sajūtu, lai saprastu, ko nozīmē šis klubs Latvijas kontekstā. Šis ir svarīgs laiks Latvijas basketbolam. Esot šeit uz vietas, es varu palīdzēt gan klubam, gan Latvijas basketbolam kopumā."

"VEF Rīga" galvenais treneris jau devīto sezonu būs Jānis Gailītis, kurš pēdējos divus gadus bijis arī asistents Latvijas izlases galvenajam trenerim Lukam Banki.

"Šis mums ir ļoti nozīmīgs gads, jo šī ir viena no senākajām sporta organizācijām Latvijā. Mēs nesam kaut ko lielu un svarīgu. Divas lietas, kas mani uzrunā, ir uzticība gan man, gan tam, kā mēs veidojam šo klubu, tā organizāciju un vēsturi," teica treneris.

"Mēs gribam, lai līdzjutējs ir apmierināts ar to basketbolu, to kultūru un spēlētājiem. Tieši tas ir iemesls, kāpēc mēs šogad mēģinājām atgriezt sastāvā tos spēlētājus, kas komandā jau ir bijuši un ir zināmi. Liels paldies par ieguldīto laiku un darbu "VEF Rīga" rindās gan Artim Atem, gan Kristeram Zorikam, gan trenerim Dāvim Čoderam," pateicās Gailītis.

"Komandā ir palicis Māris Gulbis, kura aizrautība, degsme un pieredze ir kaut kas tāds, ko es novērtēju katru dienu. Sastāvā saglabājuši esam Elaidžu Klarensu, kurš aizvadīja lielisku vasaru Zviedrijas izlases rindās. Komandā atgriezušies Aleksandrs Madsens un Aizeja Pinjeiro, kas būs lielisks papildinājums, lai mēs būtu stiprāki," turpināja treneris.

"Dairis ir bijis tur, kur tikai retais ir bijis. Izvēloties atgriezties pie mums, tas ir liels kompliments mūsu organizācijai, jūtam arī zināmu atbildības devu, lai komanda izskatītos vēl labāk. Mums ir labi jaunie spēlētāji, jūtu, ka šis viņiem ir izlaušanās gads – sākot ar Robertu Bērziņu, Pēteri Pinni un visiem pārējiem, šī viņiem ir iespēja nopietni klauvēt pie izlases durvīm," uzsvēra Gailītis.

"Mēs esam ļoti prasīgi arī pret abiem amerikāņu spēlētājiem (Brendanu Adamsu un Āronu Džounsu), jo viņi nonākuši vietā, kur mēs ļoti novērtējam profesionalitāti un augstu atbildību pret darbu. Es esmu ļoti entuziastisks par šo cilvēku kopumu, kas ir sastāvā, ticu, ka varam sasniegt lielas lietas."

Projekta "Basketbola klase" vadītājs Kristaps Kozlovskis pauž pateicību "VEF Rīga" organizācijai un prezidentam Gatim Jahovičam, ka jaunajiem basketbolistiem tiks dota iespēja tiekties kļūt par profesionāliem sportistiem.

"Šovasar satikāmies un viss sākās ar vienkāršu sarunu, kas pārtapa īstā sadarbībā. Mēs esam viena no lielākajām jaunatnes basketbola organizācijām. Mums pietrūka piramīdas posms, uz ko jauniešiem tiekties. Tāpēc šī ir lieliska sadarbības iespēja, kur jaunajiem spēlētājiem mēģināt nokļūt, iespējams, sākot ar nonākšanu fārmklubā un potenciāli arī lielajā komandā. Mums ir ļoti svarīgs ne tikai basketbols, bet arī izglītība, tāpēc esam ļoti priecīgi par stipendiju jauniešiem, kas labi mācīsies skolā. Mēs jau vairākus gadus apmeklējam "VEF Rīga" mājas spēles, tādā veidā stiprinot saistību ar komandu un organizāciju. "VEF Rīga" sniegs arī iespēju izglītoties un attīstīties mūsu astoņiem treneriem."

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu