Foto ⟩ Kenijiete Čebeta un etiopietis Gebrhivets Rīgā kļūst par pasaules čempioniem piecu kilometru skriešanā (2)

TVNET/LETA
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kenijiete Beatrise Čebeta un Etiopijas skrējējs Hagoss Gebrhivets svētdien Rīgā kļuva par pasaules čempioniem piecu kilometru skriešanā, Latvijas skrējējam Uģim Jocim sasniedzot jaunu Latvijas rekordu 14 minūtes un 14 sekundes.

Piecu kilometru distancē, kurai starts tika dots pie Akmens tilta, Čebeta pavadīja 14 minūtes un 35 sekundes.

Viņa par četrām sekundēm apsteidza tautieti Lilienu Kasaitu Rengeruku un par piecām sekundēm - labāko no Etiopijas skrējējām pasaules rekorda īpašnieci šajā distancē Edžgajehu Taji.

Foto: Pasaules čempionāta skriešanā 5 km distancē

Latvijas skrējēja Evelīna Krista Sitnika ar rezultātu 17 minūtes un 27 sekundes ierindojās 32.vietā 34 dalībnieču konkurencē.

Piecu kilometru distancē elites grupā vīriešiem ar rezultātu 12 minūtes un 59 sekundes uzvarēja etiopietis Gebrhivets.

Viņš par trim sekundēm apsteidza tautieti Jomifu Kedželču un par 17 sekundēm - personisko rekordu sasniegušo kenijieti Nikolasu Kipkoriru.

Jocis ierindojās 37.vietā, finišējot par sešām sekundēm labojot Dmitrija Serjogina pagājušajā gadā Barselonā sasniegto rekordu, bet Edgars Šumskis ar rezultātu 15 minūtes un viena sekunde ieņēma 40.vietu 41 skrējēja konkurencē.

Attiecīgi plkst.13 un plkst.13.10 tiks noskaidroti pasaules čempioni jūdzes distancē, startējot pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja.

Plkst.13.30 elites grupas skrējējas startēs pusmaratonā, kam starts paredzēts pie Akmens tilta, bet plkst.14.15 par pasaules čempiona titulu pusmaratona distancē cīnīsies vīrieši.

Komentāri (2)CopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu