"Arsenal" un Mančestras "United" cieš zaudējumus Čempionu līgā

"Arsenal" un "Lens" futbolisti
"Arsenal" un "Lens" futbolisti Foto: Reuters/Scanpix

"Lens" futbolisti otrdien Čempionu līgā guva panākumu pār Londonas "Arsenal", kamēr citā mačā Eindhovenas PSV un "Sevilla" vienības cīņa noslēdzās neizšķirti. Citā grupā Stambulas "Galatasaray" sagādāja Mančestras "United" futbolistiem otro neveiksmi, tikmēr pie otrā panākuma divās spēlēs tika Minhenes "Bayern".

B apakšgrupas spēlē "Lens" savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:1) uzvarēja "Arsenal".

Londonas futbolisti izvirzījās vadībā pēc spēlētām 14 minūtēm, precīzam esot Gabriels Žezuss, bet pirmā puslaika turpinājumā laukuma saimnieki pēc Adrjēna Tomasona vārtiem izlīdzināja rezultātu. Otrajā puslaikā uzvaru nesošos "Lens" vārtus guva Elje Vaī.

Citā mačā PSV mājās ar rezultātu 2:2 (0:0) spēlēja neizšķirti ar "Sevilla".

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, 68.minūtē viesu labā pirmos vārtus guva Nemaņa Gudeļs. Eindhovenas vienībai izdevās izlīdzināt rezultātu pirmo reizi tikai 86.minūtē, precīzam esot Lūkam de Jongam, taču minūti vēlāk "Sevilla" atkal izvirzījās vadībā pēc Jusefa En-Nesiri vārtiem.

Laukuma saimnieki izrāva neizšķirtu kompensācijas laika piektajā minūtē, kad Seviljas komandas vārtsargu pārspēja Džordans Teze.

Pēc diviem mačiem B apakšgrupā līdere ar četriem punktiem ir "Lens", trīs punktus izcīnījusi "Arsenal", bet "Sevilla" un PSV tikušas attiecīgi pie diviem un viena punkta.

A apakšgrupas spēlē "Galatasaray" viesos ar rezultātu 3:2 (1:1) uzvarēja "United".

Mājinieki panāca 1:0 jau pēc spēlētām 17 minūtēm, kad precīzs bija Rasmuss Hejlunds, taču nepilnas sešas minūtes vēlāk rezultāts kļuva neizšķirts, pateicoties Vilfrīda Zahas vārtiem.

Otrajā puslaikā Hejlunds vēlreiz izvirzīja vadībā Mančestras vienību, tomēr pēc četrām minūtēm Kerems Akturkoglu izlīdzināja rezultātu (2:2). 77.minūtē "United" rindās otro dzelteno kartīti nopelnīja Kazemiru un atstāja mājiniekus mazākumā.

Neilgi pēc neprecīza 11 metru soda sitiena Stambulas vienībai 81.minūtē izdevās tikt pie vārtiem, šoreiz "United" vārtos bumbu raidot Mauro Ikardi.

Savukārt "Bayern", kas iepriekšējā kārtā uzveica "United", izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0) uzvarēja "Kobenhavn" no Dānijas.

Lukass Leragers guva pirmos vārtus mačā un izvirzīja vadībā Kopenhāgenas komandu, taču pēc 11 minūtēm rezultāts kļuva 1:1, kad mājinieku vārtsargu pārspēja Džamals Musiala. Uzvaru nesošos vārtus 83.minūtē guva Matiss Tels.

Pēc divām spēļu kārtām A apakšgrupā pirmo vietu ar sešiem punktiem ieņem "Bayern", kurai ar četriem punktiem seko "Galatasaray", vienu punktu izcīnījusi "Kobenhavn", kamēr "United" divās cīņās palikusi bez punktiem.

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlē 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. Čempionu līgas fināls 2024.gada 1.jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.