Šilovs atgriezies Vankūveras "Canucks" komandā

Artūrs Šilovs
Artūrs Šilovs Foto: Abbotsford Canucks

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Vankūveras "Canucks" kluba Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs trešdien saņēma izsaukumu atpakaļ uz NHL vienību, vēsta klubs.

Svētdien Šilovs tika nosūtīts uz "Canucks" farmklubu Amerikas Hokeja līgā (AHL) Ebotsfordas "Canucks".

Sagatavošanās periodā Šilovs aizvadīja vienu pārbaudes spēli, Vankūveras "Canucks" izbraukumā ar 0:10 piekāpjoties Kalgari "Flames". Šilovs uzsāka spēli Vankūveras vienības vārtos, 31 minūtē un 42 sekundēs ielaižot savos vārtos astoņas ripas 21 metienā.

Trešdien un piektdien Vankūveras hokejisti aizvadīs pārbaudes spēles ar Sietlas "Kraken" un Kalgari "Flames".

NHL oficiālo spēļu sezona sāksies 10.oktobrī, bet AHL sezona - 13. oktobrī.

Šilovs iepriekšējā sezonā aizvadīja piecas spēlēs NHL komandā Vankūveras "Canucks", kurās izcīnīja trīs uzvaras un tika galā ar 90,8% pretinieku metieniem, vidēji spēlē ielaižot 2,75 vārtus.

Savukārt Ebotsfordas "Canucks" rindās regulārajā čempionātā Šilovs 43 mačos tika galā ar 90,9% pretinieku metienu un vidēji zaudēja 2,43 vārtus. Divās Kaldera kausa izcīņas spēlēs Šilovs atvairījis 91,4% metienu un vidēji mačā ielaidis 2,85 vārtus.

Maijā Šilovs Latvijas izlase palīdzēja izcīnīt bronzas medaļas pasaules čempionātā, kurā tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Šilovs piedalījās visās desmit pasaules čempionāta spēlēs, tikai pirmo maču neaizvadot pilnībā. 22 gadus vecais vārtsargs palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt septiņas uzvaras, atvairīja 92,14% metienu un ielaida vidēji 2,2 ripas.