Noskaties Divu jauno NBA zvaigžņu duelis – Vembanjama pret Holmgrēnu

NBA jaunās zvaigznes Viktors Vembanjama un Čets Holmgrēns
NBA jaunās zvaigznes Viktors Vembanjama un Čets Holmgrēns Foto: AP/Scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvadītajā naktī pārbaudes spēlē laukumā tikās divas jaunās līgas zvaigznes – Viktors Vembanjama (Francija) un Čets Holmgrēns (ASV). Abi slaidie spēlētāji izcēlās ar rezultatīvu sniegumu.

Jau vēstīts, ka Oklahomasitijas "Thunder" savā laukumā ar rezultātu 122:121 (30:43, 44:38, 30:17, 18:23) uzveica Sanantonio "Spurs".

Uzvarētāju sastāvā Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns nepilnās desmit minūtēs guva 12 punktus (3p. 4/6) pret savu bijušo komandu.

Lielu uzmanību piesaistīja Vembanjamas un Holmgrēna duelis, jo šiem diviem tievajiem basketbolistiem prognozē spožu nākotni.

Vembanjama aizvadītajā vasarā tika izvēlēts ar pirmo numuru NBA jauno spēlētāju draftā, savukārt Holmbgrēnu pērn izvēlējās ar otro numuru.

"Spurs" rindās Vembanjama nospēlēja 19 minūtes un guva 20 punktus (2p. 6/8, 3p. 2/5, soda metieni 2/3), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divas bumbas pārtvēra, bloķēja vienu metienu un pieļāva četras kļūdas.

"Thunder" sastāvā Holmgrēns laukumā pavadīja 16 minūtes, guva 21 punktu (2p. 5/8, 3p. 2/2, soda metieni 5/7), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu.

Holmgrēns traumas dēļ izlaida visu iepriekšējo sezonu, tāpēc viņš šosezon veidos konkurenci Vembanjamam cīņā par NBA gada labākā debitanta balvu.

Pirms diviem gadiem Latvijā risinājās Pasaules U-19 kausa izcīņā, kurā triumfēja ASV izlase ar turnīra MVP jeb vērtīgāko spēlētāju Holmgrēnu priekšgalā.

Savukārt sudraba medaļas izcīnīja Francijas izlase ar Vembanjamu sastāvā, kurš tika iekļauts turnīra simboliskajā izlasē jeb zvaigžņu pieciniekā.